Jump to content

Gdije je moj zahtjev?


MAMBA

Preporučene objave

Gdije je moj zahtjev?

Ovdije na forumu sam našao kako se može pratiti gdije mi se nalaze papiri za mirovinu. I odem ja u mirovinski, dobijem korisnićko ime i lozinku, upišem i ono mi pokaže

SREDIŠNJA SLUŽBA 473416 29.05.2007. SPIS RIJEŠEN-ARHIVIRAN (A/A) ARHIV (AD ACTA)

PODRUČNA SLUŽBA U ZAGREBU 622470 02.07.2007. ARHIVIRANJE SPISA U ROK ARHIV (ROK)

da bi nakon nekoliko vremena pokazalo ponovo ovo

PODRUČNA SLUŽBA U ZAGREBU 622470 12.09.2007. ARHIVIRANJE SPISA U ROK ARHIV (ROK)

pa me zanima što bi to trebalo znaćiti? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MAMBA je napisao:

Gdije je moj zahtjev?

Ovdije na forumu sam našao kako se može pratiti gdije mi se nalaze papiri za mirovinu. I odem ja u mirovinski, dobijem korisnićko ime i lozinku, upišem i ono mi pokaže

SREDIŠNJA SLUŽBA 473416 29.05.2007. SPIS RIJEŠEN-ARHIVIRAN (A/A) ARHIV (AD ACTA)

PODRUČNA SLUŽBA U ZAGREBU 622470 02.07.2007. ARHIVIRANJE SPISA U ROK ARHIV (ROK)

da bi nakon nekoliko vremena pokazalo ponovo ovo

PODRUČNA SLUŽBA U ZAGREBU 622470 12.09.2007. ARHIVIRANJE SPISA U ROK ARHIV (ROK)

pa me zanima što bi to trebalo znaćiti? :-?

 

Ukratko: Središnja služba je nešto riešila (rješenje, zaključak, ...) i spis broj taj i taj arhivirala u smislu za nju je stvar gotova; PS postupa u spisu taj i taj broj i stala je jer čeka nešto što ne zavisi od nje, te je spis arhivirala u rok provođenja i nastaviti će postupanje kad se ispuni to nešto što čeka ili će kad prođe njoj postavljeni rok nastaviti i bez toga što čeka, normalno stvar ako pravila "igre" dopuštaju takvo što. Preporuka: interesiraj se direktno kod referenta zaduženog za spis kako bi saznao gdje je zapelo ili "zapelo".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada je kod mene to pisalo ja sam nazvao ,oni mi rekli da traže od ureda za obranu potvrdu o činu i ustrojbenom mjestu.Ja odmah nazvao ured lokalni i županijski ,te pošto ih poznajem urgirao na hitnosti što su oni i učinili ja opet provjerio a oni poslali krivo ,ponovo moja intervencija i oni poslali novu potvrdu koja onu prvu stavlja van važnosti .Referenticu u mirovinskom zamolio da ništa ne čini dok se to ne riješi .Kad je sve stiglo referentica je završila svoj posao i rješenje je stiglo ispravno napisano da nema potrebe za žalbe.Sve u svemu treba zvati i pratiti spis jer on za čas ode u krivom smjeru .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na stranicama HZMO imaš brojeve za informacije o predmetima po Područnim službama, nazovi broj u tvojoj Područnoj službi i traži da ti za tvoj predmet broj taj i taj kaže kod kojeg je referenta i telefonski broj od referenta te uredovno vrijeme sa strankama za tu Područnu službu (npr. u PS Zagreb su telefoni za info o predmetima iz mirovinskog osiguranja 45 95 473 i 45 95 474, te možeš zvati za info gdje je predmet svaki dan, ali uredovni dani referenata sa strankama su ponedjeljak i četvrtak, te referenta može dobiti samo tim danima).Budi uporan i traži koji je referent i njegov broj i "hvataj" ga.

 

P.S. Sad sam zapazio da aktualan PS Zagreb, dakle imaš kompletan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OD KADA SAM POSLAO ZAHTJEV ZA PREVOĐENJEM 05.09./07.STOJI MI NA UPITIMA NA EVIDENCIJI PREDAJA SPISA U RAD ILI TAK NEKAK I ZA VAŠ PREDMET ZADUŽEN JE VJEŠTAK U NAŠOJ PODRUČNOJI SLUŽBI U VTC. E SAD KAD BIH VAM REKAO DA NAŠA PODRUČNA SLUŽBA JOŠ UVJEK NEMA VJEŠTAKE VEĆ SE NAŠI ZAHTJEVI ŠALJU NEGDJE DALJE , BJELOVAR I SL.

TI UPITI NA EVIDENCIJE BAŠ MI NIŠTA PUNO NE GOVORE!

 

POZDRAV!

 

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Griješite, ti podaci u pregledima upiti na evidencije govore sve što je bitno i pomoću njih se može dobro pratiti predmet i po potrebi intervenirati. I mali komentar: ako je zahtjev podnesen petog rujna i predan je u rad vještaku to je čak i relativno brzo uzme li se u obzir neki prosjek pojedinih faza u upravnom postupku kod HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Tvrtkovoj brojeve imaju po prvom slovu prezimena,naravno ako trebate informaciju. Ako je predmet kod referenta onda to i tražite ako imate sreću da neko digne slušalicu. Mnogo puta sam bio na šalteru a telefon zvoni li ga zvoni i lijevo i desno a oni mrtvi hladni rade svoj posao i ne reagiraju.Preporučam ipak posjet ako ikako možeš onda je to nešto drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija