Jump to content

profesionalni ugovor


darac34

Preporučene objave

pozdrav pošto sam saznao od ratnih kolega da nam nisu priznali A sastav kao pripadnicima lakojurišne bojne vp hvo na hzzmo tj dobijamo koeficijent 1,50 umjesto 1,85 nasao sam i poslao ugovor koji sam potpisao 1993 godine i poslao interesira me da li će sada uvažiti i jos jedno pitanje u ratu sam bio zapovijednik desetine da li će mi se računati priadajući koeficijent ili neki drugi jer znam da su prije ratni zapovijednici desetine pri umirovljenju dobijali časničkog namjesnika unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac34 je napisao:

pozdrav pošto sam saznao od ratnih kolega da nam nisu priznali A sastav kao pripadnicima lakojurišne bojne vp hvo na hzzmo tj dobijamo koeficijent 1,50 umjesto 1,85 nasao sam i poslao ugovor koji sam potpisao 1993 godine i poslao interesira me da li će sada uvažiti i jos jedno pitanje u ratu sam bio zapovijednik desetine da li će mi se računati priadajući koeficijent ili neki drugi jer znam da su prije ratni zapovijednici desetine pri umirovljenju dobijali časničkog namjesnika unaprijed hvala na odgovorima

 

Najvjerojatnije vam neće uvažiti taj ugovor kao dokaz o pripadnosti gardijskoj postrojbi. Računati će po onome što je za vas povoljnije: osobni čin ili zapovjednik desetine. Nema mogućnosti dodjele čina časničkog namjesnika temeljem umirovljenja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac34 je napisao:

pozdrav pošto sam saznao od ratnih kolega da nam nisu priznali A sastav kao pripadnicima lakojurišne bojne vp hvo na hzzmo tj dobijamo koeficijent 1,50 umjesto 1,85 nasao sam i poslao ugovor koji sam potpisao 1993 godine i poslao interesira me da li će sada uvažiti ... u ratu sam bio zapovijednik desetine da li će mi se računati priadajući koeficijent ili neki drugi jer znam da su prije ratni zapovijednici desetine pri umirovljenju dobijali časničkog namjesnika ...

U postupku priznavanja prava na razliku invalidske mirovine sukladno odredbama međudržavnog Ugovora između RH i BiH, za pripadnike gardijskih brigada HVO i za pripadnike specijalne policije HVO, primjenjuju se propisi koji vrijede za pripadnike gardijskih brigada HV i propisi koji vrijede za pripadnike specijalne policije MUP RH u postupku priznavanja prava na invalidsku mirovinu sukladno propisima Republike Hrvatske.

 

Prema tome, ako lakojurišna bojna VP HVO-a ne spada u specijalnu policiju (jer samo je ona u igri za viši PF, a ne i VP HVO-a!), ne mogu vam priznati veći PF od 1,50 (naravno, uz uvjet da imate status RVI HVO).

 

Dalje, u postupku priznavanja prava na razliku invalidske mirovine, sukladno odredbama navedenog Ugovora, za pripadnike domobranskih pukovnija HVO-a, pripadnike gardijskih brigada HVO-a za pripadnike vojne policije HVO-a i pripadnike specijalne policije HVO-a primjenjuju se propisi o činovima odnosno ustrojbenim mjestima koji vrijede za pripadnike HV. (To vam je već Duro rastumačio.)

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija