Jump to content

porezna olakšica - kupnja stana dio u gotovini dio na kredit


danci79

Preporučene objave

Postoji li porezna olaksica za kupnju prvog stana za dio u gotovini u prvoj godini, a zatim na kamate na kredit drugih godina.

U poreznim oslobodenjima pise da je porezna olaksica za kupnju stana u gotovini do 12000 kn. Takoder pise da je i kamata na kredit do 12000 kn godisnje.

Jeli jedno iskljucuje drugo? Ja sam mislila da olaksicu za 2006.g. mogu korisiti 12000 buduci sam u gotovini platila 45.000 kn, a da sljedecih godina mogu korisiti olaksicu za kamate na kredit isto do 12000 kn.

Rijec je o prvoj nekeretnini, imam i porezno rjesenje za to.

Unaprijed zahvaljujem na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete u slijedećoj godišnjoj prijavi koristiti vlastita sredstva za kupnju prvog stambenog prostora, a narednih godina i kamate po namjenskom stambenom kreditu. dok god ispalćujete kredit možete koristiti kamate po kreditu kao olakšicu, što znači da vi odlučujete da li ćete ih koristiti svake godine ili u godinama kad želite.

propisano zakonom o porezu na dohodak članak 36. i 54. pravilnik o porezu na dohodak čl. 58.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ste upit postavili u područnom uredu PU. Nažalost, često im se zna dogoditi da bez provjere svojiih navoda stranci daju pogrešno mišljenje.

Zato vam predlažem da nazovete besplatni info 0800-66-99-33, gdje ćete dobiti ispravan odgovor. U krajnjem slučaju svoj upit možete uputiti pismeno Središnjem uredu Ministarstva financija kak obiste sa sigurnoću mogli zastupati vaša prava prilikom predaje obrasca DOH na kraju godine.

btw

Ne vidim nikakvi razlog zašto ne biste imali pravo na olakšicu svake godine u visini prpisanoj Zakonom tj. 12.000,00 kn.

Bili bismo vam zahvalni da s odgovorom od strane PU upoznate korisnike ovog portala.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija