Jump to content

smolim savjet o visini alimentacije


nikina_mama

Preporučene objave

pozdrav..imam jedno pitanje pa se nadam da če mi netko moči odgovoriti.moj suprug prije mene je bio u vezi koja nije bila ozakonjena brakom i ima sina kojemu je sad sedam godina.njegova bivša prima mirovinu od nekih 5000,00kn,a on je tek sada stupio u radni odnos i plača mu je 2600,00kn.zanima me koliko bi trebao plačati alimentacije djetetovoj majci.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto se radi o školskom djetetu (7 godina) sud će uzeti u obzir tzv.prosječnu potrebu djeteta te dobi koju propisuje ministar pravosuđa i ona po posljednim podacima iznosi 1.700,00 kuna.Ta prosječna potreba se dijeli podjednako na oba roditelja s tim da se roditelju s kojim dijete živi uračuna svakodnevna briga za dijete tako da se njegov iznos u obavezi uzdržavanja smanjuje dok se novčani iznos koji će uplaćivati roditelj s kojim dijete ne živi povećava.Sud će u obzir uzeti primanja oba roditelja, a isto tako i potrebe djeteta(npr. sud može odrediti veći iznos uzdržavanja ako to zahtijeva zdravstveno stanje djeteta).Također, ako Vaš suprug ima obavezu uzdržavanja djece koju eventualno imate u Vašem braku,sud bi i to trebao uzeti kao činjenicu/podatak koji će utjecati na konačni iznos uzdržavanja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija