Jump to content

mirovina


spider

Preporučene objave

imam status HRVI-a na osnovu trajnog tjelesnog od 20 %oštećenja organizma(ranjavanje),a koji sam stekao dok sam bio profesionalni vojnik u g.brigadi.

Iz vojske sam se skinuo i nisam nikad pokrenuo postupak za mirovinu.

Zanima me dali sad uopće mogu pokrenuti postupak za mirovinu i na koji način?

Molim za savjet i pomoć od osoba upućene u ove stvari a najbolje iz vlastitog iskustva.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navedene činjenice o postojanju statusa HRVI-a X. skupine i nezaposlenost nisu presudne da bi se odlučilo o nečijoj nesposobnosti ili sposobnosti za rad.

Stoga, za početak, razgovarajte sa svojim izabranim liječnikom/liječnicom kako bi saznali njegovo/njezino mišljenje o vašoj radnoj sposobnosti i o ev. pokretanju postupka za utvrđivanje preostale radne sposobnosti. Za pokretanje tog postupka nema određenog zakonskog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nemate uvjete za odlazak u mirovinu (radni staž, godine starosti ili za odlazak u prijevremenu mirovinu) 20% invalidnosti na osnovi tjelesnog oštećenja ne obećava mnogo, ukoliko nemate nalaze i na osnovi psihičkog oboljenja ili neke druge bolesti.

 

Veliki su izgledi da se posttraumatski stresni pormećaj (PTSP) pojavi nakon ranjavanja pa bi možda bilo dobro da pokušate na liječenje i na osnovi psihičkog oboljenja (odraditi barem dnevnu bolnicu) i nakon otprilike 6 mjeseci redovnog liječenja pokušate podnijeti zahtjev za umirovljenjem. Važan je i ratni put i okolnosti ranjavanja te obavezno izvršiti psihološko testiranje.

 

Izvaditi i potvrdu o statusu branitelja i dragovoljca.

 

Porazgovarajte i sa svojim liječnikom opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija