Jump to content

Pitaje u vezi čl.224 st. 1 kz-A I ČL.38 ST. 1 kz-A


hrabrica

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Eto kao što u naslovu kažem imam neka pitanja u vezi tužbe po gore navedenim člancima.

Moja sestra je 2003. godine osuđena na 10mj zatvora (dvije godine uvjetno) zbog djela pocinjenog 2000g (mlado ludo :-( )

Uglavnom, sada su se navodno pojavile nove ostecene stranke zbog istog djela ali pocinjeno nekoliko mjeseci ranije, negdje krajem 1999. godine.

 

U cijeloj prici nije jasno zasto su ostecene stranke cekale 8 godina da bi digle tuzbu :-?

 

Pitanje je da li postoji ikakva mogucnost za pozivanje na zastaru i da li uopce postoji zastara za kaznena djela?

 

Zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U cijeloj prici nije jasno zasto su ostecene stranke cekale 8 godina da bi digle tuzbu

Možda zato što nisu znala tko je počinitelj ili nisu znale gdje se nalazi počinitelj ili još neki od niza razloga. Da nabacim i jedno moraliziranje: ne treba se čuditi oštećenima nego počiniteljima (odnosno pomagačici u prijevari u slučaju vaše sestre)

 

Nego da se vratimo na pravo. Apsolutna zastara za čl 224.st.1 je 6 godina i nastupa (za djelo počinjeno 1999.) 2005. godine. Dakle straha od kaznenog postupka nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Puno hvala na odgovoru i oprostite sto mi je toliko trebalo da zahvalim, nisam imala pristup netu neko vrijeme.

 

Sto se tice moraliziranja, slazem se potpuno s vama, ali opet, optuzena je za isto djelo bila procesuirana 2003 godine i osteceni da su si dali malo truda mogli su doci do njene adrese, a ime i prezime su joj znali cijelo vrijeme jer se radi o osobama s kojima se pozna godinama.

Moja sestra je u cijeloj prici oko prijevare bila druga ruka, tj. i ona je bila ostecena (ona je svoje dugovanje po toj prevari platila), a sama je digla tuzbu protiv osobe koja ju je to uvukla ali toj osobi nije poznato prebivaliste i za njim je raspisana tjeralica.

 

Zao mi je ostecenih :-( ali sto je tu je :-(

 

Jos jednom, velika hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija