Jump to content

državna služba-testiranje i razgovor-brige i nedoumice


sibila

Preporučene objave

Za tjedan dana imam testiranje (i potom intervju, nadam se) za vježbeničko mjesto u državnoj službi.Na internetu je objavljena lista s imenima svih prijavljenih kandidata.Naravno, sve sam ih proguglala :-) , a neke podatke sam saznala i preko prijatelja iz istih krugova.Evo što me muči...Prema propisima, na vježbeničko mjesto prema propozicijama natječaja ne može pretendirati netko s radnim iskustvom u struci (tolerira se najviše 12 mjeseci).U mojem se slučaju prijavila osoba koja ima magisterij i 10ak godina staža u struci!Saznala sam da dokumentaciji za natječaj nije priložila fotokopije onih stranica radne knjižice gdje se upisuje staž, nego je lukavo poslala samo prvih 5 stranica!Ne mogu vjerovati da to prolazi!Već sam se oboružala diktafonom (odlučila sam snimiti cijelu proceduru), jer već vidim da ću se morati žaliti :-( Mogu li se još kako ½zaštiti½, o čemu moram voditi računa? Na temelju čega se cijeli ovaj postupak testiranja može poništiti? Ako budem morala pisati žalbu, kome je šaljem? Tajništvu dotičnog ministarstva ili odmah Središnjem državnom uredu za upravu? Hvala na odgovorima, wish me luck!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

općepoznata stvar da svi muljaju kad je državna služba u pitanju (jasle su jasle).

Ne može se baš sve sakriti, neke stvari se ispitaju i usmenim razgovorom - zato ti sjedi komisija

Kad sam ja hodočastila po natječajima, to je bilo više takmičenje tko ima više veza, nego znanja

Spremi se ti za testiranje, podruži s kandidatima, gledaj bit smirena za intervju..

A ako budeš smatrala da je neodgovarajući kandidat dobi posao - žali se, nećeš biti ni prva ni posljednja, to je tvoje pravo - samo vodi računa da ti tada trebaš doći raditi u tu sredinu :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija