Jump to content

Tavan - hitan savjet molim!


Sunaro

Preporučene objave

Poštovani,

 

Tavanski prostor zgrade građene prije 1968. je etažiran i u vlasništvu 3 stanara (svako ima 1/3). Dvoje se slažu s prenamjenom tavana u stan, a jedan ne želi prodati svoj dio. Dakle, 1/3 otpada.

 

Savjet:

1. Ukoliko se dvoje vlasnika slaže, da li je moguće učiniti prenamjenu na njihovim djelovima? S time da susjedu koji ne želi prodati ostavimo 1/3 tako što ćemo mu napraviti poseban ulaz na njegov tavan (vrata do vrata našeg eventualnog stana).

 

2. Problem je u tome što tavan nije podjeljen na papiru, dakle nigdje nije dogovoreno i nacrtano čija je čija 1/3. Već se samo zna da svatko ima pravo na 1/3 tavana (tako stoji i u vl. listu).

Da li susjed može raditi probleme oko toga koji prostor tavana od 1/3 je čiji, obzirom da je većina vlasnika ZA prenamjenu radi sanacije krovišta i ostalog.

 

3. Treba li suglasnost tog susjeda za djelomičnu prenamjenu tavana u stan, iako njegova 1/3 ostaje tavan?

 

4. Zanima me kako bi se pravno to moglo urediti da uspijemo riješiti stambeno pitanje na djelu koji je moguće prenamjenovati.

 

Puno hvala! Potrebne su mi hitno te informacije radi pregovaranja...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sunaro je napisao:

Poštovani,

Tavanski prostor zgrade građene prije 1968. je etažiran i u vlasništvu 3 stanara (svako ima 1/3). Dvoje se slažu s prenamjenom tavana u stan, a jedan ne želi prodati svoj dio. Dakle, 1/3 otpada.

Savjet:

1. Ukoliko se dvoje vlasnika slaže, da li je moguće učiniti prenamjenu na njihovim djelovima? S time da susjedu koji ne želi prodati ostavimo 1/3 tako što ćemo mu napraviti poseban ulaz na njegov tavan (vrata do vrata našeg eventualnog stana).

2. Problem je u tome što tavan nije podjeljen na papiru, dakle nigdje nije dogovoreno i nacrtano čija je čija 1/3. Već se samo zna da svatko ima pravo na 1/3 tavana (tako stoji i u vl. listu).

Da li susjed može raditi probleme oko toga koji prostor tavana od 1/3 je čiji, obzirom da je većina vlasnika ZA prenamjenu radi sanacije krovišta i ostalog.

3. Treba li suglasnost tog susjeda za djelomičnu prenamjenu tavana u stan, iako njegova 1/3 ostaje tavan?

4. Zanima me kako bi se pravno to moglo urediti da uspijemo riješiti stambeno pitanje na djelu koji je moguće prenamjenovati.

Puno hvala! Potrebne su mi hitno te informacije radi pregovaranja...

 

Mislim da imate 2 problema i to slijedeće:

1. U vašem tavanu su određena 3 vlasnika u idealnom dijelu i ako jedan od ta 3 vlasnika ne želi, na žalost druga 2 vlasnika nemože bez suglasnosti trećeg vlasnika.

2. Ako 2 vlasnika žele od pomoćnog tavanskog prostora napraviti stan na znači da to i možete? odnosno trebali bi provjeriti da li je tako nešto ili

isto moguće po prostornom planu za vašu lokaciju?

Dakle trebali bi ishoditi po novom Zakonu o prostornom uređenju i gradnji nn 76/06 i uvjete uređenja prostora.... :misli: a u tom postupku će Vam isto trebati suglasnost trećeg vlasnika? :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija