Jump to content

Kazna zatvora ili?


Ante1986

Preporučene objave

Večer...

Dobio sam riješenje o zamjeni novčane kazne od 700kn kaznom zatvora.

 

1. Mogu li tražiti da se ista zamjeni za rad u društvene svrhe ili nešto?

2. Koliko vremena prođe od tog riješenja do stvarnog odlaska u zatvor?

3. Ako dobijem "termin" i uplatim recimo sljedeći mjesec kad ću imat više para tu kaznu, poništava li se taj "termin" u zatvoru?

 

Hvala svima, unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. rad za opće dobro na slobodi primjenjuje se za novčane kazne do 500,00 kn. sve i da imate toliku kaznu, bilo bi vam prekasno jer je već doneseno rješenje o zatvoru. ukratko, ne možete.

2. rješenje o supletornom zatvoru mora postat pravomoćno, te će vam (možda, ovisno o sudu poslat poziv da platite ili da se dogovorite o terminu odlaska u zatvor)

3.ako uspijete dobiti odgodu plaćanja (to je rijetko obzirom da se radi o rješenju o zatvoru - obično je rok odmah), rješenje o supl. zatvoru se stavlja van snage.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

Javili su mi da se dođem dogovoriti, ali zanima me, kad se dođem dogovoriti (piše da imam 15 dana) dal mi oni kažu sutra se javi u zatvor ili?

 

E da, jel netko možda bio? Jel se isplati otići, ili je bolje platiti?

zvrka je napisao:

1. rad za opće dobro na slobodi primjenjuje se za novčane kazne do 500,00 kn. sve i da imate toliku kaznu, bilo bi vam prekasno jer je već doneseno rješenje o zatvoru. ukratko, ne možete.

2. rješenje o supletornom zatvoru mora postat pravomoćno, te će vam (možda, ovisno o sudu poslat poziv da platite ili da se dogovorite o terminu odlaska u zatvor)

3.ako uspijete dobiti odgodu plaćanja (to je rijetko obzirom da se radi o rješenju o zatvoru - obično je rok odmah), rješenje o supl. zatvoru se stavlja van snage.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

praksa nekih sudova je da se možete dogovoriti, obzirom da neki ljudi rade, pa moraju tražiti godišnji, kad da idete,...ne mora to biti odmah sutradan....

i nemoguće je za 700 kn da idete 15 dana...

za 700,00 kn ide se tri dana...

iz prakse vam kažem da su mnogi išli.......a kako je bilo to ćete saznati ako odete.......

plaćanjem ćete to saznanje izbjeći...pa sad...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro, ja imam par godinica više..... ;-)

a što se tiče prosvjetljenja.......moraaš sam odlučiti.......

koliko se sjećam neki su mi rekli da im je bilo dosadno, na moj upit kako su se proveli, jer su mnogi išli da se odmore što od žene, djece, punice, ......i inih....

a detalje nisam upitala......jer me iskreno rečeno nije interesiralo......bad for me...

a da odeš, pa da mi javiš, da znam onako pošteno kak je bilo????????

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam ljude koji su se hvalili kako im je bilo supre, da su ih najeli, da su se naspavali, dasu jeli meso koje ni doma ne jedu, ali kada su ponovno dobili prerkšajne kazne svi su odreda plaćali u roku odmah.

 

Dakle njihove priče nisu baš bile iskren iskaz stvarnog stanja.

 

Sve do odlaska u zatvor možeš platiti tih 700 kuna, ali što prije platiš manje ćeš se brinuti hoće li jednog jutra doći teta Marica po tebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo jedan ispravak, čak i kad ode u zatvor, odnosno da ga zaprime u upravi za zatvorski sustav, novčanu kaznu može netko platiti u njegovo ime, odnijeti na sud primjerak uplatnice, te se izvršavanje kazne zatvora obustavlja....odnosno uprava za zatvoriski sustav dobiva nalog od suda da istog odmah puste na slobodu..... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platio sam... Ne da mi se zbiljam tak zafrkavat :)

mirna1 je napisao:

kod nas su svi oduševljeni zatvorom, samo tvrde da im je bilo jako dosadno pa im je trebao netko da im donosi filmove, jer tamo sve imaju, a po zakonu ne moraju nišra raditi. ako ikako možeš izbjegni to jer ćeš imati problema sa zaposlenjem u budućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija