Jump to content

kupoprodaja dijela čestice


tulj

Preporučene objave

Stanje je ovakvo: Parcelacijskim elaboratom odvaja se dio jedne k.č., te se istim elaboratom taj dio pripaja drugoj (susjednoj) čestici. S obzirom da te čestice nisu u istom ZK ulošku, nije moguće provesti takav elaborat bez kupoprodajnog ugovora koji će to popratiti. Mene zanima da li je potrebno prije samog elaborata i ugovora napraviti neki predugovor kojim bi se u gruntovnici stavila zabilježba o kupoprodaji dijela čestice koji će kasnije (ugovorom) biti prenesen u drugi ZK uložak???

 

Valjda sam bio jasan :)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zapravo me i zanima na koji način najjednostavnije riješiti situaciju. Mislim da kupoprodajom idealnog dijela ne bi riješili situaciju jer je potrebno taj dio dovesti u isti zemljišnoknjižni uložak u kojem je upisana i čestica kojoj se pripaja da bi elaborat mogao proći na sudu. U ovom slučaju otvorio bi se novi ZK uložak sa suvlasnicima u idelanom dijelu. Nek me netko ispravi ako griješim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

oprosti...mozda sam previse komplizirano postavio pitanje?

 

1.kako ide parcelacija po novom zakonu?

Prije je to islo putem Lokacijske(bez vecih novcanih rizika).

 

2.Moj problem je...da izgleda moram platiti Komunalne naknade prije nego se dobije dozvola (iako nije jos moje vlasnistvo?)

3.Jer prodavac ne moze novo stvorenu Parcelu upisat na svoje ime(1/1) dok se ne dobije dozvola(za koju se prije toga moraju platiti Komunalne i vodene naknade.

 

kako mogu smanjit ritiko?

 

pozdrav

 

 

jel tako bolje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zlato sada je puno lakše

 

1.Po dobivenom Rješenju o uvjetima gradnje i na osnovu parcelacijskog elaborata.

 

2. Nije to samo tvoj problem, nego i moj, jer sam u potpuno istom postupku, ali tako je kako je. Vidi da dobiješ plaćanje komunalnih doprinosa na rate, obično ih daju na rok od 5 godina.

 

3. Tako je kako je i znam da nije lako, prvo platiš zemlju, jav. bilj., uknjižbu, projekt, geodeta, i onda još samo doprinose, pa dokle tako!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija