Jump to content

parking


marta3

Preporučene objave

Od javnog bilježnika dobila sam "Rješenjeo ovrsi" po prijedlogu ovrhovoditelja poduzeća "Gradski parking" iz Šibenika zbog neplačanja 10 kazni za parkiranje u razdoblju od 02.10.2003. do 02.04.2006.

Rješnje o ovrsi nosi datum 15.10.2007. dakle 1,5 godina od zadnje kazne. Zanima me da li je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Da se radi o prekršajnom postupku moglo bi se razmišljati o zastari, ali ovo je sasvim druga vrsta postupka. Ne znam koliko je točno rok zastare u ovom slučaju, i ne znam je li uopće točno određen, (ako netko zna ili ima sudsku odluku u vezi toga bilo bi mi drago da se javi), ako nije onda se račun opći rok zastare. Jeste li prigovorili na rješenje o ovrsi javnog bilježnika jer ako vam to postane ovršno, onda vam je zastara 10 godina. Evo kopirano iz Zakona o obveznim odnosima:

 

VRIJEME POTREBNO ZA ZASTARU

 

Opći rok zastare

 

Članak 225.

 

Tražbine zastarijevaju za pet godina ako zakonom nije određen neki drugi rok zastare.

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

 

Članak 233.

 

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija