Jump to content

Sistematski u MUP-u - oduzimanje ovlaštenja


mupovka

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Molim ako je netko bio u sličnoj situaciji ili iz drugih izvora ili razloga može odogovoriti:

Dakle u MUP-u su ponovno počeli sistematski pregledi kojeg se je bojim jer mislim da bi mogla ostati bez ovlaštenja. Dakle se radi se o slijedećem:

Imam 14 godina radnog staža u MUP-u od toga zadnjih 12 na poslovima OSO, status branitelja, SSS. Prije 6 godina zbog obiteljskih neprilika dijagnosticiran mi je anksiozno-depresivni poremecaj od kojeg sam se lijecila tri godine (lijekovi+psihoterapija bez lezanja u bolnici - sve ambulantno). Nisam isla na izvanredni lijecnicki jer to u biti nitko nije znao, ali naravno sve je evidentirano u lijecnickom kartonu koji se nosi na uvid u Sarengradsku prilikom sistematskog. Zadnje tri god. je sve OK, ne pijem lijekove, uredno funkcioniram u obitelji i na radnom mjestu i to je zavrsena faza tog dijela zivota.

Sad me zanima da li me na sistematskom pregledu mogu proglasiti nesposobnom za OSO obziorm na to da u zdravstv. kartonu pise dijagnoza koja se nalazi u Pravilniku o psihičkim, fizičkim i zdravstvenim sposobnostima OSO, iako kazem to je bila jedna faza zivota prije 6 godina. Drugo, ako mi "skinu" ovlastenje sto onda sa mnom? Da li mi MUP trazi radno mjesto na poslovima neovlastene sl. osobe i mogu li se ikako izvuci iz te situacije da mi ne skinu ovlastenje.

Molim Vas za pomoc :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je velik,al ti se nemaš što brinuti.svakako imaš pravo na profesionalnu rehabilitaciju i ako se to pokaže ok.u mupu ti budu pronašli neko radno mjesto no vjerovatno bez ovlaštenja.... najveći problem u svemu ovome bude imao tvoj liječnik opće prakse koji je dužan bio izvjestiti tvoje nadređene da ti boluješ od psihičke bolesti kako bi te oni imali pod nadzorom za rehabilitaciju ali i slanjem na komisiju mup-a u zg šarengradska radi oduzimanja ovlasti i prava na držanje i nošenje vatrenog oružja !!!!!!!! nisi ti jedini slučaj ima takvih jako puno,no obzirom da su sada liječnici dobili naputak da pod hitno dostave sve oboljele po psihičkim problemima glede poslova u mup-a,tako isto je mup poslao svim upravnim poslovima popise policijskih službenika koji su ostali bez ovlaštenja i otišli u mirovinu ili na bolovanje po zadatku oduzimanja odnosno vračanja privatnog oružja koji isti posjeduju....eh sad će biti frke jer ima jako puno onih koji su otišli u mirovine za visokim činovima sa visokih položaja ,a recimo strastveni su lovci ili sportaši po ljubavi s oružjem..... nije problem vratiti oružje već je problem što oni nedaju nikakvu naknadu za tvoje oružje koje ti faktički oduzimaju ako ga ne prodaš ili nekome ne pokloniš onome (tko ima nabavnu dozvolu)...sretno.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam čula da su na početku jako počeli stezati i slati na ponovni pregled nakon 3 mjeseca, u prvim upravama u kojima su bili navodno je po 50% ljudi popadalo. Onda se u to navodno uključiio i sindikat koji je rekao gospodo, ljudi po 14 ili 15 godina nisu bili na liječničkom, u službu su primljeni zdravi, jer su tada prošli liječnički, obzirom na posao koji rade, svakodnevni stres i sl. oboljenje je povezano sa službom pa ćemo se tužiti. Prema zadnjoj informaciji, malo su ohladili. Pitajte malo sindikat što oni vele. Kažem ovo su priče koje kolaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija