Jump to content

kapitalne rezerve u d.o.o.


Sandra2007

Preporučene objave

Help, kolege, imam jedno pitanje...

 

Gledam sad u ZTD (friški, s izmjenama) i ne kužim, a nemam koga pitati, pa možda ima netko ideju..

 

Naime, shvaćam li ja dobro Zakon ako mislim da postojanje kapitalnih rezervi i njihova namjena moraju biti predviđeni društvenim ugovorom???

 

A šta ako član d.O.o. uplati nekakav iznos (odrekne se prava na to) i društvo donese odluku da je to kapitalna rezerva (mada o tome nema ništa u društvenom ugovoru) i potom iskoriste ta sredstva za osnivanje drugog d.O.o., a pritom samo društvo ima gubitak...

 

Smije li uopće društvo koristiti rezerve za druge svrhe, ako nemaju pokriven gubitak od poslovanja?

 

Nadam se da nije preglupo pitanje za one koji se kuže..

 

Thanx svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne treba brkati rezerve društva i imovinu društva

 

sa imovinom raspolaže uprava - dakle ulaže i osniva po potrebi nova trgovačka društva

 

rezerve predstavljaju sredstva koji su se članovi društva "odrekli" za društvo dok drugačije ne odluče - dakle prividno povećanje temeljnog kapitala

 

to mogu biti i određenim slučjevima i hibridni instrumeti ulaganja u temeljni kapital itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija