Jump to content

Kupovina nekretnine


chip

Preporučene objave

Htjeo sam kupiti stan koji je u novogradnji (napravljeni su samo temelji), 90% bi platio odmah, a 10% prije useljenja.

Dobio sam predugovor, dao ga svom odvjetniku.

On mi je rekao da je zemljiste na kojem se gradi pod hipotekom banke i da obavezno uputim pismo namjere banci o brisovnom ocitovanju.

Isto tako je u predugovoru pisalo "investitor se obvezuje ishodit uporabnu dozvolu" , odvjetnik mi je rekao da mora pisati rok do kada oni to misle napraviti i da za njih mora postojati kazna ako to ne naprave u roku, a da zadnji iznos nikako ne davati prije uporabne dozvole.

 

Išao sam gledati još neke stanove u fazi gradnje i kada sam prodavatelju (šefu firme) spomenuo brisovno očitovanje odgovor je bio: "Brisovno šta !!??", a kada sam rekao rok za uporabnu i uvijet 10% cijene stana odgovor je bio: "rađe ti neću prodat stan".

Ja mislim da mi odvjetnik dobro govori, ali zelio bi cuti i misljenje nekog sa ovog foruma.

Imam osjecaj da ljudi s kojima razgovaram misle da sam ja investitor.

 

Zna li netko gdje ima primjer predugovora kojim sam ja u pozicij kupca nekretnine koja još nije izgrađena a ne suinvestitora ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

chip je napisao:

Htjeo sam kupiti stan koji je u novogradnji (napravljeni su samo temelji), 90% bi platio odmah, a 10% prije useljenja.

Dobio sam predugovor, dao ga svom odvjetniku.

Ak ste spremni platiti dogovoreni iznos od 90% odmah, i prije neg je zgrada jos zavrsena, te da nemate za istu ishodjenu uporabnu dozvolu...a kaj bi se tu moglo reci neg: Tko nema u glavi ima u nogama....Nikakvi ugovori vam nebu pomogli i ak se napise (klauzula) da se zadnja rata u iznosu od 10% uplacuje nakon ishodjenja uporabne dozvole.

Toliko....savjet: Ne kupujte macka u vreci nikad. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija