Jump to content

Opomena pred tužbu za dugovanje banci....


darkcat

Preporučene objave

Molim vas za pomoć i savjet.

Klijen sam PBZ-a. Zbog situacije u kojoj sam se nalazio otišao sam u nedozvoljeni minus od 4.294 kn. U međuvremenu sam ostao bez posla zbog prekida ugovora o radu. Dana 18.10. dolazi mi prva opomena za dugovanje. Trebao sam platit dug u roku od 8 dana. Međutim, pošto nisam zaposlen i nemam primanja, dug nisam mogao vratiti. Dana 04.11. dobivam drugu opomenu pred tužbu koja sad iznosi 5.167,12 kn. te mi je rečeno da sam dužan odmah podmiriti taj dug, vratiti bankovnu karticu i ćekove..Uprotivnom ova se opomena ima smatrati raskidom Ugovora o tekućem računu. radi naplate svog potraživanja banka će pokrenuti postupak prisline naplate putem nadležnog suda. Eh,sad ovako. još uvijek nemam primanja, nisam zaposlen. međutim imam nekretnina i pokretnina i suvlasnik sam kuće u kojoj živim. Na banku moram otići. Da li bi mi banka mogla odobriti plaćanje duga u obrocima? Samo ne znam kako ću i to otplaćivati jer stvarno imam jedva novaca da preživim. Banka će sigurno,ako se ne javim, podnijeti tužbu i zahtjev za ovrhom. Što mi sve mogu oduzeti putem ovrhe? Ako sam ja voljan plaćati dug u obrocima, da li bi mi banka izašla u susret i ukinula kamate na dug? Da li bi me banka pričekala još tjedan dana, jer su mi roditelji voljni pomoći i dignuti gotovinski kredit samo da otplatim taj dug.

Unaprijed hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija