Jump to content

JMBG itd


djaba_raspašoj

Preporučene objave

pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi jmbg, naime u banci me za promjenu ugovora traze ne samo jmbg vec i neki dokument sa jmbgom (kojih nemam jer imam nove dokumente koji su izdani u skladu sa zakonom) pa me zanima sto bih mogao učiniti budući da sam prilično siguran da je to ipak malo previše zahtjeva....naime, jmbg sam dao (upisao u kućicu formulara) ali to im nije bilo dovoljno, a ja nemam namjere ići u petrinjsku po uvjerenje...pitam se imaju li uopće pravo na to (budući da sam jmbg dao)? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Djaba_raspašoj !

 

Traženje JMBG-a, nije kažnjivo jer prema Zakonu o JMBG-u, kazni za raspolaganje tuđim JMBG-om nema kad ga hrvatski državljanin da dobrovljno.

 

Prema Zakonu o zaštiti osobnih podataka osobni podaci, dakle i JMBG, smiju se prikupljati i obrađivati isključivo uz privolu ispitanika ili u slučajevima određenim zakonom.

 

Građanin ima pravo odbiti dati JMBG.

Jedini je problem što u tom slučaju onaj tko ga ne želi dati najvjerojatnije neće dobiti uslugu koju traži .

 

Mnoge tvrtke i institucije traže JMBG zato što je najveći dio računalnih baza podataka utemeljen upravo na tom broju.

 

Želim Vam odlično zdravlje !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija