Jump to content

Legalna krađa, kako spriječiti?


Jethro

Preporučene objave

osoba a ima nerezidentni račun u sloveniji u ne znam kojoj banci.

osoba a je pomalo dementna, ali vitalna...

osoba a je opunomoćila osobu b koja je slovenska državljanka da joj podiže mirovinu sa njenog nerezidentnog računa i donosi joj u hrvatsku (osoba a ima penziju iz juge koja joj se isplaćuje u slo. i tu nema frke).

osoba a je izgubila apslutno sve dokumente prije mjesec dana.

 

pitanje: budući da osoba b potkrada osobu a, htio bih ukinuti punomoć koju je dala osoba a osobi b.

za to je neophodno podignuti dokumente za osobu a, kako bi uopće došla do slovenije, a kamo li nešto više.

nije stvar smo o potkradanju mirovine, ona hoće da joj ova potpisuje skrbništva, dosmrtno uzdržavanje i čuda, no ne može ništa pravovaljano jer a nema osobnu kartu pa osoba b mene žica da joj napravim dokumente jer sam u hr a ova to ne može (!!!!). kao, ona će se brinuti o njoj svake godine... meni, naravno, ne pada napamet...

 

da li osoba a može poništiti punomoć bez putovnice, ili je dovoljna samo hr osobna iskaznica?

može li se napraviti trajni nalog isplate na neku od hr banaka (ili raiffaisen) i koliko to cca košta transfer?

osoba b neće reći u kojoj banci diže lovu i ima punomoć, a osoba a pojma nema ni o čemu. da hopsam od jedne do druge banke u sloveniji i pitam jel tamo ima punomoć, ili...?

 

puno bi mi pomoglo kad bih dobio ijedan odgovor na hrpu pitanja...

 

 

zahvaljan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebaš se raspitati da li u Sloveniji postoji obveza Mirovinskog da daje podatke o mirovini (kod kod nas prema čl 16.b. Ovršnog zakoan) te na taj način saznati banku i račun na koju osoba a prima mirovinu, zatim toj banci poslati opoziv punomoći (mislim da se može i poštom). Napominjem da ovo samo nagađam kao moguće rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija