Jump to content

prekoračenje brzine


vilko

Preporučene objave

Znam da je bilo već pitanja o ovakvim prekršajima ali bih volio ako bi mi netko mogao dati savjet u konkretnom slučaju.

Kažnjen sam za prekoračenje brzine u naselju preko 10 km/h s 500 kn i jednim bodom, te sam priznao prekršaj i potpisao zapisnik. Do sada nisam bio kažnjavan, a i nezaposlen sam.

 

Na čemu bih trebao bazirati svoju žalbu i što bih otprilike mogao očekivati, moguće smanjenje ili pak možda potpuno opraštanje kazne s obzirom na navedene razloge?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj brat je imao sličnu situaciju. Doduše, on je zaposlen, ali ima nezaposlenu suprugu i dvoje djece. U žalbi je priznao svoju krivnju, ali se žalio na iznos kazne, koju zbog svoje materijalne situacije nije u mogućnosti platii. Pristupio je na raspravu u Prekršajni sud, iznio svoju situaciju. Bod mu je ostao, ali je dobio opomenu umjesto novčane kazne. Doduše trebao je plaiti trošak postupka. Možda možete tražiti da vam se novčana kazna zamijeni radom za opće dobro. Ni to nije loše, a i proći ćete jeftinije od mog brata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nisi kažnjavan to je olakotna okolnost pa možda uz nezaposlenost (nije svako zlo za zlo), lošu materijalnu situaciju i priznanje u najboljem slučaju prođeš s opomenom i 110 kuna sudskih troškova..svakako skrušeno priznaj i ono: Znam, pogrišio sam...suci imaju razumijevanja za prve prekršaje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je novi zakon prema kojem je zastara produžena na 4 g. već stupio na snagu kao što mi je jedna gospođa policajka, inače poznanica, kazala?

Da li mi se na rješenje o prekršaju bolje žaliti ili je pak bolje pisati molbu da mi se oprosti ako je već novi zakon o zastari stupio na snagu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, Prekršajni zakon stupa na snagu 01. siječnja 2008.g. Odredbe o zastari su u čl.13. i 14. Između ostalog tamo stoji: čl.13.

(1) Prekršajni se progon ne može pokrenuti kad protekne dvije godine od počinjenja prekršaja.

(2) Posebnim se zakonom može propisati dulji rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom ali ne dulji od tri godine.

(6) Zastara prekršajnog progona nastupa u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko je prema zakonu određena zastara prekršajnog progona.

čl.14.

1) Izvršenje izrečene ili primjenjene prekršajnopravne sankcija ne može započeti zbog zastare kad protekne dvije godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju kojom je sankcija izrečena ili primijenjena.

(6) Zastara izvršenja kazne i primjena druge prekršajnopravne sankcije nastupa u svakom slučaju kada proteknu tri godine od dana pravomoćnosti odluke kojom je izrečena kazna ili primijenjena druga prekršajnopravna sankcija

Pozdrav :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(6) Zastara prekršajnog progona nastupa u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko je prema zakonu određena zastara prekršajnog progona.

čl.14.

(6) Zastara izvršenja kazne i primjena druge prekršajnopravne sankcije nastupa u svakom slučaju kada proteknu tri godine od dana pravomoćnosti odluke kojom je izrečena kazna ili primijenjena druga prekršajnopravna sankcija

 

Liza, jel se ova dva stavka kose jedan s drugim ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija