Jump to content

nadogradnja bez suvlasnicke saglasnosti


andivearm

Preporučene objave

Nakon oceve smrti provedena je ostavinska rasprava po kojoj smo sestra majka i ja dobile po trecinu.Kuca kao i ostale nekretnine nismo podijelili,sestra koristi jedan dio ,aja sam svoj ostavila majci na uzivanje.Sestra i majka su sad pocele da grade na jednom dijelu.Kako mogu da zaustavim gradnju,jer i ja imam pravo na taj"zrak".Da li ona moze da se uknjizi na to sto je izgradila .Ponavljam,nakon ostavinske rasprave nismo se podjelile ,a ovo se radi bez mog znanja,jer zivim u inozemstvu i tek sam saznala preko posrednika da se gradi,sto jasno pokazuje da je u pitanju pokusaj prevare;a najgore je to sto se gradi od mog novca koji je majka zaradila i na mojoj trecini kuce.Sestra je uzimala novac od jednog kata a od druga dva majka o cemu se ja nisam raspitivala jer sam htjela da je majka materialno osigurana i neovisna.Sad saznajem da majka gradi da bi sestra mogla da otvori obrt.Buduci da mi je sestra obrazovana i besskurpulozna osoba znaci da postoji nacin da me osteti.Molim vas da mi pomognete jer sam daleko i neznam mnogo o pravu u RH.Sto mi je cinit i kako da zastitim svoja prava,jer dok ja odavde stignem bojim se da cu doci na svrsenu stvar.Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija