Jump to content

ostavinski postupak


gizmo0801

Preporučene objave

Molim Vas za malu pomoć!

Zanima me da li netko zna kolike su odvjetničke naknade u ostavinskom postupku i gdje bih ih točno mogla naći; da li idu prema cijelom postupku ili prema podnescima....

Trebalo bi provesti ostavinski postupak, riješiti zemljišne knjige i sve ostalo uz to.

Problem predstavlja što je osoba za koju se treba provesti ostavina, ostavila nešto unuku, nešto snahi, a snaha je također umrla.

Molim vas, pomozite mi nekim savjetom jer ima dosta problema oko toga, pa da bar znam otprilike u što ću se upustiti.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako smo se razumjeli...

Pa za sam ostavinski postupak, ukoliko nema nekakvih sporova između nasljednika i inih osoba, pomoć odvjetnika vam nije potrebna jer takve stvari sud odnosno javni bilježnik rješava po službenoj dužnosti uz vašu pomoć.

Što se tiče sređivanja ZK stanja tu bi vam odvjetnik mogao pomoći, a naknade tj. tarife su propisane odvjetničkom tarifom ( iako se odvjetnici često ponašaju kao da za nju nikad nisu čuli, to je sve što im po zakonu pripada i ne dajte se z........ )

 

Tarifu možete naći na stranicama odvjetničke komore i tamo vam sve piše.

Link:

tarifa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija