Jump to content

kazna i mjera opomene


katarina2203

Preporučene objave

Pozdrav,

 

prije dva dana otac se javio na mobitel dok je vozio auto, rekao da će zvati kasnije i poklopio. Na žalost sve se to dogodilo dok su iza njega vozili policajci u civilu (presretač mislim) te su ga zaustavili i napisali zapisnik i predali uplatnicu. Ja sam ga pitala zašto ih nije zatražio da mu napišu samo mjeru opomene ali moj otac za taj dio u zakonu niti ne zna. Dakle, pitanje je pošto je on zbilja napravio prekršaj i potpisao zapisnik i preuzeo uplatnicu da li sad može napisati zamolbu da mu izreču mjeru opomene pošto do sad nema nikakvih prekršaja i da li to može učiniti odmah tako da ode do svoje najbliže PU stanice ili mora pričekati službeno rješenje (odnosno, prekršajni nalog) da pošalju doma pa im onda pismeno poslati nazad?

I najvažnije da li to uopće može pokušati zatražiti (mjeru opomene) ili je sad kasno?

hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je dobio uplatnicu, ona je sigurno dobio i prekršajni nalog.

Rok za prigovor mu je 8 dana od zašprimanja prekršajnog naloga (dakle od dana kada su mu ga uručili prilikom počinjenja prekršaja).

Može zatražiti opomenu, ali je vjerojatno neće dobiti, ali zato može zatražiti rad za opće dobro koja se za kazne do 500 kuna dobiva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija