Jump to content

Naknada na porodiljskom-firma se zatvara


danielica

Preporučene objave

Zaposlena sam u privatnoj firmi (d.O.o.). Vlasnik najavljuje u 2008. zatvaranje firme. Trudna sam sa trećim djetetom. Što se događa ako poslodavac zatvori firmu dok mi je u tijeku bolovanje (komplikacije u trudnoći) ili porodiljski dopust. On me prilikom zatvaranja firme mora odjaviti. Koji je moj status tada? Nezaposlena? Imam li pravo na naknadu za bolovanje (komplikacije u trudnoći) i kasnije na porodiljski dopust-naknadu? Do kada? U kojem iznosu? Imam li tada na pravo na plaćenih 3 godine porodiljskog dopusta s obzirom da se radi o trećem djetetu? Uz koliku naknadu?

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hebate od kud da počnem.

 

Ukoliko se nađeš na tzv komplikacijama, a firma se zatvara, tada te poslodavac odjavljuje, no ti koristiš to pravo do kraja, odnosno do stupanja na rodiljni dopust. Rodiljni dopust u tom slučaju koristiš kao nezaposlena majka.

 

VAŽNO:

 

obavezno se u roku od 30 dana, a najbolje odmah po prestanku radnog odnosa prijavi kao nezaposlena osoba i kod HZZO i kod HZZZ (zdravstveno i zapošljavanje)

 

Ukoliko se firma zatvori nakon što stupiš na rodiljni dopust, tada su pravila igre malo drugačija, no otom potom.

 

O visini nadoknade plaće i rodiljne naknade, daj postavi pitanje kada barem otprilike bude jasno u kojem ti trenutku prestaje radni odnos, pa ćemo onda već nešto pokušati izračunati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok! Hvala!

Ako sam dobro shvatila:

ako zatvori firmu dok sam na komplikacijama, prijavljujem se na HZZO i HZZ i tada imam status nezaposlene osobe i u tom slućaju minimalnu naknaku a ne prosjek plaće?!

Utješite me da će mi situacija biti povoljnija ukoliko me odjavi kada mi nastupi podordiljski!

Hvala jo jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija