Jump to content

par pitanja za drzavni


anika7

Preporučene objave

ODBOR ZA DRŽAVNU SLUŽBU: rješava o žalbama na rješenja vezana za državne službenike (npr. žalba na rješenje o rasporedu na radno mjesto) i sve ostalo vezano za žalbe i državne službenike.

SUPSIDIJERNA PRIMJENA ZAKONA: ako postoji poseban materijalni propis koji propisuje načnin vođenja postupka, onda će se primjeniti taj propis, a ne ZUP. No, to mora bit samo za one djelove postupka za koje je propisan taj dio, za sve ostalo ide po ZUP-u. Dakle, posebno pobija opće. Npr. po ZUP-u je uobičejeno ali ne mora bit da žalba odgađa izvršenje rješenja, ali ako u materijalnom zakonu piše da ga ne odgađa, npr. da se radi o nekim mjerama koje se moraju poduzeti radi zaštite npr. javnog interesa, onda će to stajat u dispozitivu rješenja i tako...

UREDSKO POSLOVANJE: znači, u svim tijelima državne uprave, u tijelima JL/RS, i pravnim osobama s javnim ovlastima.

Ovo s Vladom ne kužim što je pitanje? Da li Vlada mora primjenit uredsko poslovanje? Pretpostavljam da da.

Ovo za Zakon o državnim ne znam jer sam ja učila samo po novom, stari ni nemam.

Frendica koja je na postdipl. iz EU kaže da smo zatvorili samo 2 poglavlja, a da ih je otvoreno tek 16, ima ih ukupno 35, a pregovara se valjda u 33. Ovo treba provjerit!

 

 

p.s. DANAS ČITAM U JUTARNJEM DA JE PRIHVAĆEN NOVI ZAKON O DRŽAVNIM SLUŽBENICIMA! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija