Jump to content

Kako će mi se računati naknada za bolovanje?


Patrisha

Preporučene objave

Pozdrav!

Vidim da svima pomažete pa se nadam da ćete i meni. Drago mi je što sam naišla na Vaš forum.

 

Moj problem je slijedeći...

Bila sam na porodiljnom i primala 2500 kuna naknade.

To je sada završilo i odmah sam otvorila bolovanje na dijete. Znači trebam dobiti 100% plaće.

E sada me zanima, dali će mi platiti 100% od te porodiljne naknade, dali od moje osnovne plaće koja je oko 3500 kuna ili pošto inače radim u smjenama pa radim i subote, nedjelje, noću... plaću kao neki prosjek da sam radila?

 

Hvala svima koji mi pomognu :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja ("Narodne novine", broj 120/06, 136/06, 56/07, 80/07 i 96/07)

 

 

Iznimno od stavka 1. ovog članka (čl. 100) ako osiguraniku nije isplaćena niti jedna plaća, odnosno ako je isplaćena samo jedna plaća u propisanom šestomjesečnom razdoblju, kao osnovica za naknadu plaće uzima se plaća isplaćena do dana nastanka osiguranog slučaja na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu plaće, odnosno plaća pripadajuća prema ugovoru o radu, drugom ugovoru ili pojedinačnom aktu. Tako utvrđena osnovica za naknadu plaće, kada se naknada plaće isplaćuje na teret sredstava Zavoda, ne može biti viša od propisane najniže osnovice osiguranja, koja služi za obračunavanje i plaćanje doprinosa za obvezno zdravstveno osiguranje važeće za mjesec koji prethodi mjesecu u kojem je nastupio osigurani slučaj, umanjene za doprinose iz osnovice, porez i prirez.

 

 

Naredba o iznosima osnovica za obračun doprinosa za obvezna osiguranja za 2007. godinu ("Narodne novine", broj 126/06)

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija