Jump to content

zabilježba spora na nekretninama


poltergeist

Preporučene objave

pozdrav!

 

znam da ima ova tema već na ovom forumu ali se ona odnosi na ovrhu, pa mi ne koristi.

Naime, suvlasnik sam na inim nekretninama, kako česticama zgrade tako i na česticama zemlje u odjelu koji je veći od 1/10.

Kako drugi suvlasnici negiraju moja suvlasnička prava, pokrenuli su tužbu radi utvrđivanja prava vlasnosti na dotičnim nekretninama. Suoćen sa njihovom bahatošću koja se temelji na tome da su oni upisani u katastarske posjedovne listove, a ja nisam, počeli su prodavati dotične nekretnine trećim osobama kojima govore da je to upotpunosti njihovo vlasništvo 1/1.

S obzirom na iznjeto, zanima me dali ja kao tuženi u ovom postupku mogu zahtjevati ubilježbu spora u zemljišno-knjižnom na ove nekretnine? Ili je pravo ubilježbe spora samo na tužitelju?

Također, koji je postupak sa ubilježbu spora? Treba li odvjetnik pisati neki dopis zemljišno-knjižnom odjelu ili je dovoljno da sam dodjem tamo i donesem preslik tužbe?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija