Jump to content

presuda -žalba; pogrešno činjenično stanje


ludi_st

Preporučene objave

Pozdrav ekipi,

 

Namjeravam pisati žalbu na presudu p.s. gdje sam proglašen krivim za prolazak kroz crveno svjetlo na raskrižju. Kazna je novčana i oduzimanje vozačke na 2 mjeseca (najmanja moguća)

 

Uglavnom, u presudi i obrazloženju iste navedno je pogrešno činjenično stanje i to u smislu pogrešno registracije auta kojim sam upravljao.

Kako im je to promaklo, ne znam, ali mislim da imam temelj za žalbu i pobijanje presude.

 

Namjeravam pisat žalbu v.p.s te me zanima daljni razvoj događaja, odnosno mogućnosti raspleta situacije...ponovno vraćanje predmeta na p.s. ili...

 

Hvala na savjetima.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud takvu gršku može ispraviti običnom ispravkom - rješenjem od kojeg vam ponovno počinje teći rok za žalbu.

 

 

Kako se radi o banalnoj pogrešci, sve da i prekršajni sud ne skuži da mu je to promaklo (malo tko na prekršajnom čita žalbe), pitanje da li će Visoki prekršajni sud to uvažiti kao razlog za ukidanje rješenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da je samo Moderator odgovorio ali je i to nešto :)

 

Banalna, pa i ne bi to takvo nazvao. Pošto nisam dobio kopiju Naloga, razumno je na temelje presude rekonstruirati dogadjaje, pa po njoj sam i kažnjen na kraju krajeva.

 

Isto tako nemam uvid u spis i ne znam kad je došlo do pogreške, možda postoji i u samom Nalogu.

A tada presuda pada u vodu..

 

Prilikom davanja iskaza policajca, identificiranja službenika, upozorio je sudca da je u Nalogu napisan pogrešan broj značke. Sudac je uvažio ispravku i zapisao novo stanje. Teoretski može se tako dovesti bilo koga na sud i bilo koji policajac može bitit svjedok.

 

Može novi savjeti..članak zakona...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija