Jump to content

Remecenje javnog reda i mira - ponovo


johnny2211

Preporučene objave

Situacija:

U mome iznajmljenom stanu imali smo druzenje i slusali muziku. U 3 u noci policajac kuca na vrata kaze da se stisamo i zapisuje moje podatke. Drugi dan ujutro odlazim u policijsku postaju objasniti, da nismo znali da nekome smetamo i da smo bili upozoreni da bi se stisali i razisli (nije bilo luuudi tulum nego druzenje). Dežurni policajac kaze da je pokrenut prekrsajni postupak i da trazimo suocavanje na sudu sa policajcem koji je bio na uvidjaju.

 

Danas dolazi prekrsajni nalog city expressom i kazna od 600kn plus 150kn sudskih troskova.

 

Znaci radi se o tome da nismo znali da smo preglasni i da smo znali stisali bi se. Policajac u postaji je rekao da mu je cudno jer obicno prvo upozore i ako se ne stisas onda ide prijava.

Takodjer u prekrsajnom nalogu pise da se radilo o "muzickoj liniji". To je krivo jer mi liniju ni nemamo nego računalo.

 

Takodjer prekrsajni nalog sadržava ispravke imena pomocu korektora.

 

Takodjer nalog sadrzava i tekst koji objasnjava da je uvidjaj obavila sluzbena osoba i da je nalog izdan bez pozivanje okrivljene i provodjenja glavne rasprave.

 

Na nasa primanja to je velika kazna, pa me zanima koje mogucnosti imamo ovdje?

 

Nakon malo surfanja i citanja zakona, vidim da je iznos kazne od 600 kn skoro maksimalni te da iskljucuje dobrotvorni rad.

 

Pitanje: Da li ako se zalim mogu dobiti smanjenje kazne, i da li onda placam i dodatne troskove suda i koliki bi onda oni bili? Isplati li se uopce zaliti u ovome slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija