Jump to content

Ne mogu u vlastiti stan


Majcibald

Preporučene objave

Molim za pomoć!

 

Muž je naslijedio stan i dobio čisti vlasnički list od stana u zgradi u kojem nitko 40 godina nije živio i koji su stanari prisvojili pod zajedničke prostorije i drže u njima staru kramu te tvrde da je to njihovo. Pokušali smo ući unutra, no nisu nam dopustili nego traže još dodatne potvrde.

Oni papire da je to njihovo nemaju. Na Gradskom-stambenom nema nikakvih podataka o tom stanu, nacrti ne postoje.

Molim pomoć kome se sad obratiti, postoje li odvjetnici ili nekakvi sudski vještaci koji mogu provjeriti sve papire i uprijeti prstom u stan i reći "to je vaše"? Ne može država izmisliti vlasnički list za nešto što ne postoji, šta ja onda posjedujem? Zrak? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s papirima kod odvjetnika, jer je složena situacija mi se čini, a trebalo bi se pregledati dokumentaciju da bi se dao valjan odgovor. Uglavnom možete ih tužiti z asmetanje posjeda. A jel u vlasničkom je opisan stan ili nešto drugo? Znači pod B bi trebalo pisati " stan u ulici toj i toj koji se sastoji od dnevnog boravka sobe kupaone balkona... "sve npr. Kažem najbolje odvjetniku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otišla sam ponovo na gruntovnicu da mi prstom upere na tlocrtu zgrade u moj stan. I oni su uprli u to na čemu piše praona i sušiona, ali kažu da je svejedno kaj piše, nego da je bitno da je to naše vlasništvo.

Dobila sam savjet da trebam od suda, koji je riješio darovni ugovor kojim sam dobila stan,tražiti uvođenje u posjed gdje me oni doslovce trebaju upeljati u stan uz eventualnu asistenciju policije.

Jel to uistinu tako i postoji li neki hitni postupk za to?

da li bi prvo trebala tražiti od upravitelja zgrade da intervenira po tom pitanju?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija