Jump to content

vrijeđanje stranke podneskom


norafora

Preporučene objave

bok! U ZPP-u , članak 110. stoji da sud može kazniti novčanom kaznom stanku koja svojim podneskom vrijeđa sud ili stranku ili drugog sudionika u postupku. Desilo da je stranka podneskom uvrjedila stranku, predložila sam da sud izrekne kaznu, ali se to nije desilo jer kao postoji kaznena prijava zbog uvrede i klevete. Moje je stajalište da je svačije pravo tužiti za uvredu i klevetu, ali kako se vrijeđanje desilo u pomenutom postupku, ne vidim razlog zašto sudac nije postupio kako smo predložili. Vaše mišljenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam koliko sam bila jasna : mislim da suca u tom konkretnom postupku ne bi trebalo biti briga hoće li stranka tužiti zbog uvrede i klvete, nego bi se taj sudac trebao rukovoditi onim što se u njegovom predmetu događa i radi zaštite dostojanstva same stranke u postupku, trebao bi na taj način spriječiti takvo maltretiranje. jedano kako su spremni kažnjavati zbog npr. odugovlačenja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija