Jump to content

svjedok


dino44

Preporučene objave

pozvan sam na istražno ročište kao svjedok zbog kaznenog djela 218kz

nikad nisam bio u situaciji takvoj,dao sam iskaz policiji zanima me kako to izgleda ,mogu li ja tražiti da svjedočim tajno sobzirom da se bojim svjedočiti osobama koje su u postupku za to kazneno djelo da ne doživim neugodnosti ja i moja obitelj od osoba koje su uvučene u taj prekršaj.kakva imam prava mogu li zahtjevat anonomnost i kome da se obratim prije svjedočenja zbog tog

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se brinuti za sigurnost. Ako bi vam bilo tko priprijetio u vezi sa svjedočenjem, a vi to prijavili, taj bi ekspresno završio u pritvoru.

 

Anonimnost vam ne dolazi u obzir osim u slučaju iznimnih okolnosti. Takvih slučajeva je u RH bilo vrlo, vrlo malo i to većinom za ratne zločine.

 

Iskaz možete dati odvojeno, izva ročišta, ali se to u pravilu daje ako ste daleko od mjesta suda ili ako ste teško bolesni na duži rok pa ne možete doći na sud. Kontaktirajte suca da li vam se ikako može izaći u susret, ali svakako se nemate čega bojati i to pokažite na suđenju jer kriminalci ako nanjuše srah, onda na njega i ciljaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija