Jump to content

ozljeda na radu-retroaktivno


hogar1962

Preporučene objave

prije dvije godine priznata mi je ozljeda na radu....bio sam na bolovanju 100% tri mjeseca...poslije toga sam prekinuo bolovanje jer mi je liječnička komisija rekla da se pokušam dogovoriti sa poslodavcem promjenu radnog mjesta...poslije toga 6-7 mjeseci sam po privremenim rješenjima radio ali nisam sa poslodavcem dogovorio promjenu radnog mjesta...nakon toga sam 8-9 mjeseci bio na bolovanju i dobio od mirovinskog rješenje o neposrednoj opasnosti od nastanka invalidnosti...budući da nisam znao da je ozljeda na radu trajno pravo tih 8-9 mjeseci nisam imao bolovanje 100%...mogu li to pravo zatražiti retroaktivno za tih 8-9 mjeseci...thanks...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovisi o tome pod kojom je šifrom bolesti, odnosno zbog koje bolesti i po kojem osnovu si bio tada na nadoknadi plaće, što ti ni ne moraš znati, već onaj koji je takve doznake za bolovanje i napisao. No, bez obzira na sve teško da će ti sada naknadno tvoj doktor prekvalificirati bolovanje koje je prema tvojim navodima pogrešno otvorio i zatvorio?????.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šifra 41.2 prvo bolovanje ozljeda na radu i poslije isto tako 41.2 samo što nisam znao i nisam tražio da mi bude priznato kao ozljeda na radu...krajem osmog mjeseca sam dobio rješenje od HZMO o postojanju neposredne opasnosti od nastanka invalidnosti a budući da mi do danas poslodavac nije omogućio drugo radno mjesto opet sam nekidan otvorio bolovanje ista šifra 41.2 upućen sam da za ovo zadnje bolovanje sam prijavim na HZZO da mi se prizna kao ozljeda na radu...izludili me...btw sada po novome imamo posebnog liječnika za ozljede na radu iz medicine rada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija