Jump to content

podjela nasljedstva u HR i Francuskoj


JaPa956

Preporučene objave

Molim savjet(e) u ovoj situaciji:

U veljači je umro ženin otac (u Parizu). Sahranjen je po svojoj želji ovdje u Zagrebu. Ženina maćeha i polusestra tvrde da nije ostavio oporuku. Ostavinske rasprave vodit će se odvojeno – u Hrvatskoj i u Franscuskoj. Zanima nas slijedeće:

a) Tata je (u Hrvatskoj) posjedovao stan u obiteljskoj kući u kojoj mi živimo - u susjednom stanu. Stan koji je ostavio stekao je nasljedstvom nakon smrti svojih roditelja (odnosno moje bake i djeda). Zanima me na koji se način vrši podjela te nekretnine (izmedju troje nasljednika – žene, polusestre i moje žene) obzirom da ju je stekao nasljedjivanjem od svojih roditelja.

b) Kako doznati novčane iznose koji su oročeni na bankama ( jer nitko od nas troje ne zna točno na kojim ) budući je moj pokojni otac prije operacije zagubio sve svoje važnije dokumente u metrou u Francuskoj.

c) Iste pitanja nas zanimaju i što se tiče Francuske. U Francuskoj je posjedovao veći stan i isto tako oročenu gotovinu. Da li znadete na koji se način vrši podjela nasljedstva u Francuskoj? Jedna bitna razlika je ta što je taj stan stjecao u braku sa suprugom s kojom ima i dijete (polusestru).

Unaprijed hvala na informacijama.

JP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a) Stan nasljeđuje njegova žena i obje njegove kćerke na jednake dijelove.

Žena nema pravo na bračnu stečevinu u tom stanu.

b) Novčani iznosi u ovoj fazi nisu još bitni, bitno je znati banke. Ako ne znate koje banke, probajte pitati na FINI-i, ili idite u banke neka vam daju potvrde o postojanju računa.

c) francuski zakon još nisam istraživala.

Uzmite si malo vremena i strpljenja, pa prosurfajte netom.

Možda i Francuzi imaju Legalis! :-D

A možda i mi tamo otvorimo podružnicu. :-D

Malo se šalim, bez zamjere.. nadam se da sam pomogla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija