Jump to content

Gdje pronaći podatke o sudjelovanju u domovinskom ratu?


romiticma

Preporučene objave

Poštovani,

 

Postavljam pitanje u ime svoga brata.

 

Naime, isti je bio dragovoljac domovinskog rata od 10/1991, u ZNG-u i 116.brigadi na dubrovačkom ratištu pod zapovjedništvom legendarnog Daidže.

Rodom je iz Neuma i u ZNG se prijavio u Stonu.

Početkom 1992. (on misli u ožujku) priključio se HVO-u i tamo ostao do kraja rata na ratištu oko Mostara. Ima hrvatsko i BH državljanstvo. Od dokumenata ima samo potvrdu od Zapovjedništva obrane Općine Metković da je zadužio vatreno ružje br. xxxxx.

Obzirom da do sada nema nikakav dokumenat da je

sudjelovao u domovinskom ratu, a samim time ni pravo na sada aktualne braniteljske udjele, pita što mu je činiti da pronađe zapise o svom ratnom putu i gdje, a kako bi dobio status hrvatskog branitelja te barem dobio braniteljske udjele. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

romiticma je napisao:

Poštovani,

 

Postavljam pitanje u ime svoga brata.

 

Naime, isti je bio dragovoljac domovinskog rata od 10/1991, u ZNG-u i 116.brigadi na dubrovačkom ratištu pod zapovjedništvom legendarnog Daidže.

Rodom je iz Neuma i u ZNG se prijavio u Stonu.

Početkom 1992. (on misli u ožujku) priključio se HVO-u i tamo ostao do kraja rata na ratištu oko Mostara. Ima hrvatsko i BH državljanstvo. Od dokumenata ima samo potvrdu od Zapovjedništva obrane Općine Metković da je zadužio vatreno ružje br. xxxxx.

 

Ima li vaš brat prijavljeno prebivalište u RH?

Moguće je da se vodi u Registru branitelja, ali da iskaznicu i obavijest o udjelima nije dobio jer se ne zna adresa (ili ne boravi na adresi u RH, već u BiH).

Zato bi bilo dobro da za početak provjeri da li ga u Registru uopće vode kao HB-a. To može provjeriti ili u MOBMS-u (mislim da se broj telefona može naći na forumu) ili kod Erste invest doo (062/000005).

Ukoliko nije u Registru HB-a, treba se obratiti Uredu za obranu Metković i/ili Dubrovnik sa zahtjevom za izdavanje potvrde o statusu HB-a.

 

romiticma je napisao:

Zaboravio sam napomenuti da isti ima staus dragovoljca-veterana domovinskog rata HR Herceg-Bosne

 

To je u ovom konkretnom slučaju nebitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani/a s obzirom da sam i sam bio sudionik u istoj postrojbi, tocno je to da je u 3 mj '92 g.mogao bit pripadnik HVO (zapovjednik pok.Bozan Simovic) sjediste u Capljini-tad za podrobnije u svezi sudjelovanja u prvoj dragovoljackoj pukovniji "KRALJ TOMISLAV" neka se obrati u sredisnji arhiv u zgb. ili neka mi se javi na moj mail pa da razmjenimo tel.brojeve pa cu mu moc dat vise informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija