Jump to content

posebna imovina-nasljeđivanje


tara!

Preporučene objave

Imam dvoje djece iz prethodnog braka, sada živim u izvanbračnoj zajednici koja bi uskoro mogla postati bračna (poznato mi je da su izjednačene). Što se događa sa mojom posebnom imovinom ukoliko umrem prije partnera? Dijele li moja djeca tu imovinu s njim? Ukoliko je oporučno ostavim djeci, ima li on pravo na nužni dio? Iz obiteljskog i iz Zakona o nasljeđivanju nisam uspjela shvatiti što se događa u navedenoj situaciji, irelevantno je li bračna ili izvanbračna.

Hvala

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvanbračna zajednica vam jeizjednačena s bračnom ako rodite zajdničko dijete ili ako traje min. 3 god.

Nakon vaše smrti, bračni ili izvanbračni partner ima pravo tražiti iz formalno vaše imovine, izdvajanje dijela njegove bračne stečevine.

Nakon što se to učini, ako on to uopće zatraži, sve ostalo dijele na jednake dijelove sva vaša djeca i suprug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru. Samo da provjerim jesam li dobro shvatila: kuću koju ja nasljeđujem od moje majke (jedini sam nasljednik) nakon moje smrti

nasljeđuju moja djeca i suprug, bez obzira što je to moja posebna imovina? (Zajedničke djece nemamo i nećemo ih imati, imamo previše godina za to.) Ako je tako, mijenja li tu moja oporuka kojom ostavljam kuću djeci išta u smislu njegovog nužnog dijela, ili će ovisiti o njegovoj dobroj volji hoće li se hvatati tog dijela nasledstva ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija