Jump to content

krivi prekrsajni nalog


Bratija

Preporučene objave

bok svima, novi sam ovdje, malo sam potrazio da li vec postoji slicna tema i nisam nasao, unaprijed se ispricavam ak postoji...

ovakva je situacija, u 10. mjesecu su me snimili kak brzo vozim, zaustavili, ja tam na licu mjesta potpisao papire... u pitanju je kazna od 500 kn i 1 bod... kasnije gledam te papire i skuzim da je krivo zapisan datum dogadaja, registracija automobila i moja adresa... normalno, napisao sam prigovor u roku i odnio ga... nadao sam se da ce se zbog krive adrese barem malo oduziti, ali je poziv ipak dosao i tako ja danas bio na sudu...

ono sto ja imam je dokaz da tog datuma koji pise na nalogu nisam bio tamo... imam racun iz restorana u kojem sam bio s curom i vrijeme na njemu je 20 minuta poslije onoga koje pise na nalogu, moram jos pronaci ispis kartice jer je istom placena vecera i normalno, imam curu za svjedoka da smo tamo bili... druga stvar, s autom cija je registracijska oznaka zapisana na nalogu nemam nikakve veze, ne znam tko je vlasnik niti koji je to auto niti nista...

to sam danas sve rekao u svoju obranu, sutkinja se non stop vracala na moj potpis na tim papirima (sto je najveci problem koliko sam skuzio), ja sam rekao da to samo znaci da sam ja preuzeo papire a ne i da se slazem sa svime, zato se i zalim na kraju krajeva jer je nalog netocno napisan... zakazano mi je novo saslusanje sa policajcem, fotokopirali su racun koji sam donio kao dokaz i rekli su da ce provjeriti koji je to auto i kome pripada... mene sad zanima da li se i dalje drzim ovoga sto sam naveo (sto i je tocno, ja sam tog datuma u to vrijeme bio na veceri i nikada nisam vozio navedeni auto), da li ima jos nesto sto mogu reci u svoju obranu, da zovem curu kao svjedoka ili nekog drukog...? uglavnom, svaki savjet dobro dosao...

hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko shvaćam iz vašeg opisa događaja Vi ste dobili prekršajni nalog sa očito krivo unjetim podacima što je propust u ovom slučaju policije. Nije jasno kako se to dogodilo očito ni sutkinji tako da se sada poziva redarstvenik koji Vas je i zaustavio kako kažete zbog brzine na sljedećem ročištu. Savjetovao bih Vam da i Vi pozovete djevojku kao svjedoka na saslušanje ako Sud dozvoli i držite se onoga što ste izjavili na prethodnom ročištu. Na kraju najvjerojatnije će se utvditi vaša krivnja ako ste te večeri bili zaustavljeni,počinili navedeni prekršaj bez obzira na sve jer je Vaše ime na prekršajnom nalogu, a i potpis. Ono što Vam mogu reći kao utjehu kada Vam rješenje postane pravomoćno zatražite rad za opće dobro. Koji u biti nećete morati odraditi(pročitajte malo na forumu)Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko shvaćam iz vašeg opisa događaja Vi ste dobili prekršajni nalog sa očito krivo unjetim podacima što je propust u ovom slučaju policije.

 

tocno to, ali zar ne bi to trebalo ici ako je prekrsajni nalog krivo sastavljen da ne vrijedi? mislim, to su ocite pogreske na papiru, ali su opet pogreske... mozda pretjerujem, ali kako ja znam da on nije nekog drugog snimio sa tom regom i meni samo ubacio papire? moja ja namjera ici na to da je krivi datum i registracija i da samim time ostalo ne vrijedi, a ostalo uopce niti priznati niti proturjeciti...

 

Ono što Vam mogu reći kao utjehu kada Vam rješenje postane pravomoćno zatražite rad za opće dobro. Koji u biti nećete morati odraditi(pročitajte malo na forumu)Sretno!

 

potrazit cu, hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj prijedlog bi bio da tvrdite da policajac nije bio priseban, te da se prekršaj nije ni dogodio, a što dokazuje gomila grešaka na prekršajnom nalogu, Još bi dodao da sam potpisao nalog jer moj potis potvrđuje uručenje, a ne krivicu niti da se događaj desio.

 

Teret dokazivanja je na ovlaštenom tužitelju (policajcu) da se prekršaj dogodio, a krivo (aljkavo) upisanim podacima na nalogu dokazuje da nešto s njim nije bilo u redu.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija