Jump to content

molim pomoć


dubrav31

Preporučene objave

Radi se o ovrsi na temelju nasljeđivanja.otac je izgubio spor u privatnoj tužbi, da bi nedugo nakon toga je umro. Meni je došla ovrha kao nasljedniku,a jedino nasljeđe koje se navodi je puška i pištolj pa me zanima da li oružje može biti predmet ovrhe, koliko sam vidio u zakonu o ovršnom postupku ne ali dali se ovrha može provesti na osnovu tržišne vrijednost tog oružja. Nad oružjem je provedena ostavinska ali oružje nisam preuzeo iz PU, a na rješenju bilježnika stoji da če PU izvršit provedbu rješenja o nasljeđivanju. Prije smrti oca rješenje o ovrsi je bilo pravomočno ali nije moglo biti sprovedeno zbog opterečenja mirovine kreditom. otac je umro u 1.mjesecu 2004 da bi u 10.mjesecu iste godine majka nasljedila očevu mirovinu. Njoj je se jedno vrijeme odbijalo s mirovine odnosno ovrha je u djelu bila provedena nad mirovinom. Zanima me da li je ovrha mogla biti provođena nad obiteljskom mirovinom s obzirom da ona nije bila nasljednik nikakvih nepokretnina i kako je moguće da je njoj odbijano s mirovine a mene se opet tereti za to a ona je otplatila veći dio duga . UNAPRIJED HVALA

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha nad umrlom osobom (njenom imovinom) se provodi i nad imovinom koja je iza njega ostala, pa tao i obiteljskom mirovinom u dijelu koji je njegov.

 

ako ste vi također nasljednik očeve imovine i na Vama se može provesti ovrha sve d namirenja. Ovrhovoditelj je taj koji bira koga će "ovršiti" jer vi solidarno odgovarate sa svim nasljednicima do visine ostavine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija