Jump to content

napadi pasa


jezabela

Preporučene objave

Radim kao dostavljač novina i reklamnog materijala. Postoji nekoliko ulica kroz koju kad prolazim moram se "boriti" sa psom koji je bez nadzora i očito opasan jer me pokušava ugristi. Pas nesmetano izleti iz otvorenog dvorišta i napada na ulici.U nekoliko navrata sam upozorio vlasnika psa da me njegov pas napada na ulici kao prolaznika i rekao mu da ga zatvori ili sveže jer je opasan i napada druge prolaznike ali on ništa ne poduzima.

Postoji li kakav zakon o držanju životinja bez nadzora kojim se mogu zaštititi od takvih neugodnih situacija ili moram čekati da me ugrize pa da prijavim vlasnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj ti je savjet da odeš u trgovinu u kojoj se prodaje oružje i tamo si kupiš sprej suzavac (cijena mu je između 25-35 kuna). Postoje i specijalni suzavci za pse i cijena im je ista ali dobar je i obični. Iz spreja izlazi mlaz dužine oko 2 metra i kada ti čistokrvni gonič krumpirove zlatice priđe s namjerom da te ugrize, usmjeri sprej prema njemu (oko 2 sec stisni) i pas će trenutno biti onesposobljen bez težih posljedica po njegovo zdravlje.

 

jjpo4.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne maltretirajte životinju, ona ima svojeg vlasnika, a vi svojeg poslodavca. Vaše je da svoj posao odradite kvalitetno, a stvar organizacije rada je stvar poslodavca. Obratite se svojem poslodavcu, objasnite mu da ste zbog navedene situacije u nemogućnosti izvršavati kvaliteno posao.Točno objasnite o kojoj lokaciji se radi i sve daljnje radnje zbog vaše sigurnosti dužan je osigurati poslodavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pa vi svi samo brijete na teoriju.

 

Taj decko koji dostavlja novine,da kaze svom sefu kakve ima problema i da ga pas napada i da nemoze svoj posao kvalitetno raditi,100% sam siguran da bi mu odgovorio ili se snadji ili potrazi drugi posao.

 

Nek bude sretan da uopce radi a vjerujem da radi i na "crnjaka" jel je tako njegovom sefu isplativije.

 

A ovo o nemaltretiranju zivotinje,pa gdje pise da taj pas smije dostavljaca maltretirat??

 

Kriv je gazda tog psa.

moj savjet ili sutni psa u guzicu ili prijavi vlasnika udruzi za zastitu zivotinja da se nebrine za svog psa.

 

Ovakvi banalni problemi ako ocekujes da ce nesto nastupiti po zakonu zakasnit ces sa dostavom,i dostaviti par godina staru posiljku.

 

Kupi suzavac i rijesen ti je problem,ako se po zakonu suzavci za pse smiju prodavat onda se smiju i upotrjebit za nasilne pse bez ikakvog opravdanja.

 

Neces valjda cekat da te ugrize pa ces se zalit nekome.

 

Radio sam kao postar u jednom mjestu 2 godine i svaki pas me jako dobro poznao.

kupio sam kilu salame i svakom psu dao jedan komadic,kad su me vidjeli neki su samo njuskali misleci da ce dobit jos,

a oni ostali agresivniji nisu se dali prevarit nego su i dalje napadali kad god su me vidjeli.

 

upozoravao sam njihove vlasnike da ih neka privezu da ce nekog ugrist,nitko se nije udostojio to napraviti.

 

bio je jedan rotvajler koji nije trpio nikoga jednom prilikom sam vidio kako je napao nekog decka koji je dostavljao picu.

 

dosao je red i na mene zaskocio me i ugrizao jer nije bio vezan,uhvatio me za nogu i nije pustao,boreci se udarao sam ga po glavi da me pusti,nije pustao krenuo je prema glavi i htio me ugrist za vrat uspio sam se snaci i podmetnuti postarsku torbu izmedju svoje glave i njegovih ralja i ugrizao ga za uho,

iste sekunde je pobjesnjeli pas odstupio i ja sam se digao i on kao da mu nesto puklo u glavi krenuo opet na mene.

 

pukao mi je film izvadio sam pistolj i ispucao 6 metaka u njega.

bio na bolovanju jako dugo vremena i nakraju dobio otkaz,platio kaznu za remecenje javnog reda i mira,dozvolu za nosenje i drzanje oruzja sam imao.

gazda tog psa me nije tuzio,nisam ni ja njega.

 

danas radim slican posao i kod slucaja kod takvih pasa ako nisu vezani 3 puta upozorim vlasnika i kazem mu otvoreno,3 put sam vas upozorio ako krene prema meni s namjerom da me ugrize upucat cu ga i to ce mu bit zadnje.

 

Eto tolko od mene,znam da se nekima ovo nece svidjeti,al meni je bilo dovoljno jednom i to cu osjetit kroz cjeli zivot noga je upropastena izgrizeni ligamenti i nemogu vozit auto zbog povremene blokade te iste noge.

pa sam uglavnom na motoru.

 

najbolji psi su njemacki ovcar,skotski ovcar,i razni mjesanci.

 

najdosadniji psi su oni cim manji pudlica,pekinezer,ciuvava i slicne vrste,uglavnom su dosadne vrste i nekad im pukne u glavu da se zalete na cipelu.

 

najnepredvidljive vrste su rotvajler,pitbul,sarplaninac i ima ih jos al neznam kak se zovu te vrste.

 

a najdrazi su mi oni pravi domaci seljacki psi kad te vidi zalaje,kad odlazis zalaje i sve 5 :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija