Jump to content

Revizija rješenja o invalidskoj mirovini?


primus

Preporučene objave

Rješenjem HZMO-a od 31. 8. 2000. godine, dobio sam invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad, u određenoj svoti. U obrazloženju stoji da je invalidnost osiguranika uzrokovana različitim uzrocima, bolešću i profesionalnom bolešću, i to 50% zbog bolesti, a 50% zbog profesionalne bolesti.

 

Budući da sam 50 dana proveo u vojsci (civilna straža), a u međuvremenu sam obolio od dijabetesa, zanima me da li imam osnova tražiti reviziju rješenja, nadajući se da ću dobiti veću svotu za isplatu, a zbog pogoršanog zdravstvenog stanja kao i sudjelovanja u vojsci?

 

Molim savjet da li mi se isplati tražiti reviziju (ili šta već moram tražiti) i da li je dovoljno da im dostavim nalaze liječnika, odnosno nadležnog Ureda za obranu.

 

 

Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

primus je napisao:

 

Budući da sam 50 dana proveo u vojsci (civilna straža), a u međuvremenu sam obolio od dijabetesa, zanima me da li imam osnova tražiti reviziju rješenja, nadajući se da ću dobiti veću svotu za isplatu, a zbog pogoršanog zdravstvenog stanja kao i sudjelovanja u vojsci?

Da bi se na vas primijenile odredbe Zakona o pravima HB iz DR i članova njihovih obitelji prethodno morate imati priznat status hrvatskog branitelja.

Izjava tipa: "Budući da sam 50 dana proveo u vojsci (civilna straža)" - ne znači ništa za primjenu navedenog Zakona. Mogli ste provesti 50 dana u CZ ili NZ, ali to ne znači da ste ispunili uvjete za priznavanje statusa hrvatskog branitelja.

Znači, prvo napisati da li imate ili nemate status HB.

 

primus je napisao:

 

Molim savjet da li mi se isplati tražiti reviziju (ili šta već moram tražiti) i da li je dovoljno da im dostavim nalaze liječnika, odnosno nadležnog Ureda za obranu.

Nikakvu reviziju ne možete tražiti.

Jedino što možete pokrenuti jest postupak ponovne ocjene invalidnosti zbog pogoršanja zdravstvenog stanja.

Ukoliko imate priznat status HB (vidi gore navedeno), možete to istaći u svojem zahtjevu te uz isti priložiti potvrdu o statusu HB i opis ratnog puta.

Također možete - opet uz pretpostavku da imate priznat status HB-a - u zahtjevu navesti da smatrate da je oboljenje diabetes posljedica sudjelovanja u DR te tu tvrdnju prisnažiti dokazima, odnosno nalazima koji to potvrđuju.

Je li bilo iscrpno i poučno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija