Jump to content

ustavni sud ili novo vještačenje??


beni

Preporučene objave

neka mi netko stručno odgovori što je bolje.

za dobiti povećanje omjera rat-mir, nakon što me je ministarstvo otkantalo kao smeće, ja ću se žaliti ali vjerujem da niti od toga neće biti ništa.

zanima me nakon toga, kako to prolazi na ustavnom i što TOČNO on određuje, ili da čekam opet pogoršanje pa ispočetka riskiram da me izlude i da konačno puknem kao balon, pa da se država oslobodi još jednog tovara sa svojih jasli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:...zanima me nakon toga, kako to prolazi na ustavnom i što TOČNO on određuje, ...

 

Ako vam Središnja služba HZMO odbije žalbu, onda možete pokrenuti spor - tužiti HZMO Upravnom sudu, a ne ustavnom. Upravni sud će po tužbi odlučiti temeljem stanja spisa u HZMO i onoga što vi navedete (i dokažete) u tužbi kao osnovanost odnosno gdje je HZMO pogriješio ( skraćeno: ili je šutio ili je pogriješno primjenio propis i/ili je nepravilno vodio postupak i/ili pogrešno utvrdio činjenično stanje). Ako je to prva tužba u tom upravnom predmetu i ako tužbu prihvati tada je 99,99999999999999999999999999999999% presuda takva da poništi rješenje HZMO kojim vam je odbijena žalba,navede svoje mišljenje i obvezatan naputak HZMO za provođenje presude.Ukratko neće vam presuda Upravnog suda nešto radikalno rješiti u stilu sad je to tako i mirovina je takva, nego će vas vratiti HZMO-u na ponovno odlučivanje po žalbi protiv omjera vojni-civilni, a HZMO će morati pažljivije odlučivati o žalbi, te će tada ako uvaži žalbu biti: poništava se prvostupanjsko rješenje i nalaže donošenje novog sukladno uputi Upravnog suda.

Većina opečena odbijenim žalbama na omjer i zbog dugog čekanja presuda Upravnog suda savjetuje da se ide na tzv. obnovu postupka (iako to u biti nije obnova postupka, ali ...), ja osobno smatram da je svaki slučaj priča za sebe i ne bih ništa savjetovao po tom pitanju (ili Upravni ili novo vještačenje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izgleda da nisam bio jasan

meni je prvostupanjski vještak dao 100% rat, revizija u min. branitelja je to obezvrijedila.

sad mi ostaje da se žalim, pa to ide u središnju službu hzmo, pa oni opet šalju u ministarstvo kod istih, a po svemu sudeći ovi će ostat pri svom.

i koliko kužim, sad je jedina mogućnost ustavni sud ili griješim, upravni, koji će KOME reć što da radi, jer je sa hzmo-ove strane sve bilo korektno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što navedoh u prethodnom postu: poslije odbijene žalbe moguća je sljedeća instanca Upravni sud!

To što su oni (HZMO) kako kažete korektni, možete objesiti mački na rep! Ako niste zadovoljni njihovim rješenjem i pokrećete upravni spor onda njih tužite a ne Povjerenstvo! U tužbi navodite što je pogrešno u njihovom rješenju bez obzira je li to njihovo ili tuđe mišljenje koje su oni prihvatili (dragovoljno ili ne ...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:...sad mi ostaje da se žalim, pa to ide u središnju službu hzmo, pa oni opet šalju u ministarstvo kod istih, a po svemu sudeći ovi će ostat pri svom....

 

Zaboravih sljedeće: ako se žalite to ne znači da će ići tom Povjerenstvu jer većina žalbi završava tako da u obrazloženju rješenja napišu da je njihov viši ovlašteni vještak suglasan sa prethodnom ocjenom i mišljenjem o invalidnosti i uzroku iste, te tada i ne šalju Povjerenstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprosti, izgleda da sam malo glupast.

vještak u 1. stupnju mi da 100%

povjerenstvo me revizijom vraća na staro 30%

ja se žalim na mišljenje hzmo iako su oni rekli 100 pa morali promjenit u 30.

sad to ide kod višeg vještaka, od odlučuje jel 100 ili 30..., pa šalje opet na reviziju, oni odluče što će, i po tome mora postupiti prvi vještak.

 

što ako se povjerenstvo ne složi ni sa mišljenjem višeg vještaka?

 

meni ne odgovara i ja se žalim upravnom sudu koji kojem tjelu naređuje što je ispravno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

...

vještak u 1. stupnju mi da 100%

povjerenstvo me revizijom vraća na staro 30%

ja se žalim na mišljenje hzmo iako su oni rekli 100 pa morali promjenit u 30.

Da.

 

sad to ide kod višeg vještaka, od odlučuje jel 100 ili 30..., pa šalje opet na reviziju, oni odluče što će, i po tome mora postupiti prvi vještak.

 

Da i ne, viši ovlašteni vještak daje svoje mišljenje i ako smatra da Povjerenstvo nije pogriješilo (što je najčešći slučaj ) tada i ne šalje Povjerenstvu; ako smatra da je Povjerenstvio pogriješilo onda tek šalje opet Povjerenstvu.

 

što ako se povjerenstvo ne složi ni sa mišljenjem višeg vještaka?

Onda će u rješenju HZMO pisati: žalba se odbija.

 

 

meni ne odgovara i ja se žalim upravnom sudu koji kojem tjelu naređuje što je ispravno?

 

Ne žališ se Upravnom sudu tužiš HZMO Upravnom sudu, ako Upravni sud uvaži tvoju tužbu onda on "naređuje" Središnjoj službi što ne štima i kako to otkloniti, ali ponavljam: neće Upravni sud HZMO reći e sad to treba biti 100 u svezi rata, već će poništiti rješenje Sedišnje službe HZMO-a i opet ide Središnjoj službi na odlučivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija