Jump to content

Odgoda provedbe ovrhe plaćanjem dijela duga


tomislavB

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o ovrsi komunalnog doprinosa, koje mi je ispostavio jedinstveni upravni odjel moje općine. Budući da se radi o meni malo većem iznosu (5.000 kn - 4.000 računi, 800 kta, 200 trošak ovrhe), ne mogu to platiti odjednom. Zato me zanima slijedeće: ako platim u roku samo dio duga, npr 1.500 kn, da li se ovršni postupak 'zamrzava' na neki period? mislim da to 'zamrzavanje' vrijedi između dvije tvrtke, ali ne znam da li vrijedi i u slučaju ako je ovrhovoditelj (ako sam se dobro izrazio) tijelo javne uprave, a ovršenik fizička osoba? u općini tvrde da nema zamrzavanja dok se ne isplati cijeli dug, pa ako ta mogućnost postoji, molim dobru dušu hint na članak zakona. Sve u svemu, ne želim izbjeći plaćanje već tražim model da to platim u više rata (na žalost u općini mi to ne žele omogućiti pa tražim zakonsku osnovu po kojoj ih mogu malo 'zadržati').I još jedna, doduše manje bitn stvar: koliko mi plaće (ako sjednu na nju) mogu uzeti? jel trećinu ili polovinu? jel igraju ulogu krediti koji se ne vide na plaći? Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija