Jump to content

Prometna Nezgoda?? Upitnik


kmaikaza

Preporučene objave

Ovako imao sam nesrecu da sam imao nezgodu,

Naime jednog lijepog dana ok 23 u noci sam se vozio kroz Podsused.Ako tko zna gdje se nalazi podvoznjak kod satre cementare i prilikom prestrojavanja iz lijeve trake u desnu udarilo me vozilo koje me je preticalo po punoj liniji.Moja brzina je bila 42 km/h , prebacivao sam se u ljevu kolnicku traku da neudaram sahtove,a vozilo koje me je udarilo je islo 112 km/h .Naime ja sam optuzen za to kazneno dijelo ,sa obrazlozenjem da nisam gledao retrovizor Kako je to moguće ,kome da se zalim .Sud tvrdi da sam kriv i da jesam ali protiv vozača drugog vozila nije podignuta nikakva optuznica kako je to moguce ,tocnnije dali kako da dokazem da je zapisnik lose načinjen sa strane policije na mijestu ocevida.Danke

 

Imam i par fotografija ako koga zanima .

 

JA sam vozio kadetta a ovaj drugi automobil se ne vidi tocnije na predzadnjoj slici gdje se vide svijetla je on zavrsio .

Naime riječ je bilo o vozacu koji je imao vozacku Probnu ako me razumijete i u trenutku prometne nezgode imao 18 god.

 

Kome da se obratim da to srede tocnije zasto bi ja ispastao radi šlampavosti policije.

 

[/url]

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud tvrdi?

 

Dakle, postoji presuda suda?

 

Ako je tako, malo je nad ostalo.. u stvari ništa.

 

To što je on vozio 112 Km/h nema veze (nažalost, tako je prema našem zakonu i preksi). Bitno je samo da li je bio u vašoj traci neposredno iza vas, te je pretjeanje započeo kada ste vi već započeli prestrojavanje.

 

Nije mi jasno, ako je postojala puna crta, da li je on pretjecao po traku namjenjenom za promet vozila u suprotmon smjeru, ili istom, te je punom crtom zabranjeno u stvari prestrojavanje?

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da naravno bilo je sudjenej nisam vjerovao da ce mi ista biti.

 

Ovako dvije su prometne trake lijeva i desna koje idu istim smijerom ima i skica na jednoj od slika sa sam poceo prestrojavanje kada je zavrsila a on je presao punu te otisao u lijevu traku u koju sam se ja poceo prestrojavati.

 

Kako da i ja njega u Probleme utrpam onda ako sam ja vec izgorio.

 

Evo slika da jasnije shvatite

 

http://img60.imageshack.us/my.php?image=editkk9.jpg

 

http://img383.imageshack.us/my.php?image=sudkadettkg7.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, to što je on kriv (a kriv je najmanje po dva članka, stavka) ne amnestira Vas, koji ste krivi to što niste dobro provjerili dali je sigurno prestrojavanje (to je po slovu našeg zakona) i što je cijela nesreća največim dijelom posljedica mladićevog divljanja na cesti.

Sud tvrdi da sam kriv i da jesam ali protiv vozača drugog vozila nije podignuta nikakva optuznica kako je to moguce ,tocnnije dali kako da dokazem da je zapisnik lose načinjen sa strane policije na mijestu ocevida.

Pišite žalbu i naglasite uzročno posljedične veze nezgode.

On će najvjerojatnije biti sankcioniran za svoje grijehe u drugom sudskom postupku. Isto tako on se može izvlačiti na tvrdnju da je izbjegavao Vaše vozilo. Uglavnom, naše zakonodavstvo ide samo u tom smjeru da napuni državni proračun, tako da ćete biti sankcionirani i Vi i on.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ok ali mislio sam da njega nece okriviti ni za sto zato sam se uplasio ,a ja sam dobio kaznu zatvora od 4 mjkeseca tj 1 god uvijetno ,zato sto je suvozač u drugom vozilu strgao prst. Tak da nije bas sala .

 

P.S. "Pišite žalbu i naglasite uzročno posljedične veze nezgode."

Pojasni ne kuzim koje su uzročno posljedične veze .

A na koje članke da upozorim sud sto se tiče drugog vozača.?

Po klojim člancima je on kriv.

 

Hvala mučos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija