Jump to content

Osnivački kapital doo, manji od 20.000,00 kn .


NetkoNetkic

Preporučene objave

U postupku sam osnivanja tvrtke , napravio sam sve potrebne dokumente i predao to na trgovački sud. U osnivačkom aktu je definirano da je osnivački kapital 20.000,00 kuna ali da je prilikom registracije tvrtke uplaćeno 10.000,00 kuna a da će ostatak biti uplaćen za godinu dana.

 

Ali to nije bilo dovoljno i sudac je tražio izjavu da ja pod materijalnom i krivičnom odgovornošću jamčim da ću to uplatiti . I to sam napravio i to je odnešeno na sud.

 

Ali sudac ni to nije prihvatio nego traži da ja jamčim sa svojim osobnim automobilom da ću to uplatiti (!?) .

 

Pitanje ; je li to uobičajeno da se to traži ? pogotovo ovo sa autom kao jamčevinom / osiguranjem ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Obzirom da ste jedini osnivač sud traži osiguranje jer tako stoji u Zakonu o trgovačkim društvima. Međutim u zakonu nije definirano kakvo osiguranje već piše samo "primjereno osiguranje". U praksi se obično daje mjenica, zadužnica ili bjanko zadužnica osnivača. Probajte s takvim sredstvima osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija