Jump to content

Prometni prekršaj


barakuda

Preporučene objave

Situacija je ovakva:

Prije otprilike 2 mjeseca učinjen je prometni prekraš zabilježen kamerom - prolaz kroz crveno, navodno.

Dobivam doma obavijest da moram dostaviti podatke o vozaču.

Nije mi problem toliko platit kaznu koliko oduzimanje vozačke i kazneni bodovi.

Konkretno pitanje: što se sve može napraviti?

Prijavit da je vozila neka druga osoba koja živi u inozemstvu (postoji konkretni rođak..., naravno, zanima me što će u tom slučaju policija poduzeti??)

Prijavit sebe, te se žalit na presudu... kako? (znam da je prolaz vjerojatno bio napravljen tako da se radilo izmjeni žutog svjetla u crveno...)...

Naravno, najvažnije pitanje: jel mogu ikako spasiti vozačku dozvolu budući mi je neophodna...

Inače vozač sam 18 godina, te u cijelo to vrijeme imam 1 evidentiran prekršaj od prije godinu u pol zbog brzine, koji je uredno plaćen (bez prigovora, he he...)

I još jedno pitanje, znam da je glupo, ali... nakon koliko vremena zastarjevaju bodovi, nakon 2 ili 3 godine??? Npr. kako imam 1 bod od prije godinu i pol, i ako sad dobijem 2 boda što je propisano zakonom, da li to znači da sad slijedeće 2 ili 3 godine imam 3 boda, ili ću za oko 6mj "izgubiti" onaj 1 bod otprije, pa će ostat "samo" ova dva...

Možda su pitanja smiješna, ali do sada nije postojala potreba da se brinem oko tih bodova, a sad bogami ovo već postaje ozbiljno... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija