Jump to content

Jesam li dužan platiti račun koji me "vodi" na krivoj adresi?


Unstoppable

Preporučene objave

Poštovanje!

Dakle,kao što vidite pitanje,jesam li dužan platiti račun ako je napisana kriva adresa s ispravnim imenom i prezimenom,kao i gradom.Lokaciju stanovanja nisam mjenjao 25 godina i zbog krive adrese,taj račun ne plaćam već godinu dana pa sam nedavno primio opomenu pred ovrhu.Nadam se da će se naći vas par kompetentnih da mi pomognete.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Unstoppable je napisao:

Slivne vode.

 

Ništa od zastare, ona je u ovom slučaju 10 godina. Naime, u ovom slučaju se uzima u obzir zastarni rok za tražbine utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugog nadležnog tijela javne vlasti (članak 233. Zakona o obveznim odnosima), a Hrvatske vode d.d. su pravna osoba sa javnim ovlastima, pa sukladno tome i rješenja o utvrđivanju obveze na plaćanje slivne vodne naknade su upravni akti, a tražbine utvrđene njima se računaju prema zastarnom roku kako je gore navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Unstoppable je napisao:

Poštovanje!

Dakle,kao što vidite pitanje,jesam li dužan platiti račun ako je napisana kriva adresa s ispravnim imenom i prezimenom,kao i gradom.Lokaciju stanovanja nisam mjenjao 25 godina i zbog krive adrese,taj račun ne plaćam već godinu dana pa sam nedavno primio opomenu pred ovrhu.Nadam se da će se naći vas par kompetentnih da mi pomognete.

 

Unaprijed hvala.

 

Plaćaš te slivne vode na nekoj drugoj adresi? Je li došlo do administrativne greške pa se račun uduplava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija