Jump to content

Riješenje za 5 dana zatvora...


Vjeko00

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Prijavio sam se ovdje jer nemam koga pitati za pravni savjet a sada mi je potreban.

 

Danas mi je stiglo rješenje da se kazna od 1.300,00kn zamjenjuje u kaznu zatvora u trajanju od 5 dana.

 

Obrazloženje je:

Izvršnim uvidom u riješenje (broj) utvrđeno je da je isti postalo pravomoćno dana 12.4.2007.g i izvršio dana 12.6.2007.g. te da kažnjenik kaznu nije platio.

 

Zanima me žalba, ali paše da je dopuštena "Visokom prekršajnom sudu" u roku 8 dana od primitka riješenja. Žalba se podnosi ovom sudu u 2 primjerka.

 

Kome da se žalim? Prekršajnom sudu ili Visokom prekršajnom sudu? nerazumijem.

Kako da nigdje nije napisano kada idem u zatvor? Nisam nikakav ni poziv dobio.

Još da pitam, da li će se uzeti u obzir ako u žalbu dodam da mi je noga trenutno u gipsu jer naime, zavraga sam imao nesreću prije 7 dana, imam dokumentaciju iz bolnice, i dali je moguće platiti kaznu ali na otplatu s obzirom da sam i nezaposlen.

 

Hvala svima unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piše u uputi o pravnom lijeku da se žalba podnosi VPSu putem prekršajnog suda, znači žalba ide prekršajnom.poziv za izdržavanje kazne dobit ćete naknadno, a do tada će vam noga triput zacijeliti,btw. želim vam brz oporavak. odite do prekršajnog suda pa se tamo posavjetujte glede plaćanja kazne jer je moguće obustaviti izvršenje kazne ako platite kaznu ali za detalje se raspitajte na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jackal je napisao:

...poziv za izdržavanje kazne dobit ćete naknadno, a do tada će vam noga triput zacijeliti...

 

Hvala na lijepim željama i odgovoru!

 

Što mi predlažete? Da se žalim sada ili da čekam da stigne poziv za izdržavanje kazne? Zapravo, dali postoji mogućnost žalbe i dali ona odgađa izvršenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POZDRAV

 

dakle ako je to rješenje recimo iz kenedijevog(ja imo slicno samo bez zatvora-žalbu šallješ na kenedijev u 2 primjerka a oni prosljeđuju vrhovnom sudu(visokom sudu) ali napišeš na žalbi-u svakom slučaju možes nazvat sud i oni će ti sve reći,

što se tiće zatvora frend mi dobio 5 dana zatvora zbog neplačanja kazne za kartu busa ali otišo tamo i platio i sve ok

 

žurim:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija