Jump to content

Ometanje posjeda


istina

Preporučene objave

Ometanje posjeda

Kupila sam stan u privatnoj kući prije 8 godina.Osoba od koje sma kupila stan u kući je bila nasljednica 1/3 dijela cijle nekretnine.Prilikom kupnje mi je dala na uvid Rješenje o naslijeđivanju i vlasnički list stana.U to vrijeme u kući je bio postupak etažacije u kojem ja naravno nisam sudjelovala.Podigla sam stambeni kredit rodica mi je posudila za hipoteku svoj stan.Oni su prilikom naslijeđivanj izvršili diobuTa kuća je sagrađena na zemljištu od Željeznice.Dok sam se ja snašla oni su zemljište prenijeli na privatno vlasništvo tako da sam se našla pred zidom.Nisma imala pravo parkinga osim slobode prolaza?PKako stvar i stoje i to je upitno.Kako to obično biva ljudi su prodali a i dalje su vlasnici"svega" čini mi se da sam kupila samo unutarnji dio stana po mogućnosti šetati na prstima uz strogo poštivanje kućnog reda.Imam problem.

Zanima me u koja su moja prava.Uz napomenu da u toj stmabenoj kući još tri stan prodana.Jedan je samamc koji je tih i nevidi ga se.Druga obitelj je u srodstvu s njima i ima pravo parkinga. Napominjem da dio kuće gdje sam ja ima građevnu dozvolu i ovaj gospodin što sa navela prije.Sve drugo je dogradnja.Njihove stvari ispred mojih ulaznih vrata ispod mog prozora.Kako znati na čemu sam.

Razmišljala sam i o prodaji ali sam se strašno umorila dok sam ga preuredila.

Međuljudski odnosi su strašni.

Kakva su moja prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

po Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima N.N.91/96

tko je vlasnik građevine vlasnik je i zemljišta .

vi ste vlasnik djela objekta pa prema tome i djela zemljišta.

naveli st da je izvršeno etažiranje stambenog objekta .

tražite uvid u elaborat ili odite u katastar i tražite izvod iz katastarske čestice za nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija