Jump to content

uknjižba2


kmihelac

Preporučene objave

možda je moja prva poruka "uknjižba"bila malo nejasna pa ću je pojasniti.Dakle, imam pravomoćnu presudu da je apartman moj te sam zatražila uknjižbu na svoje ime u zk odjelu.Moj odvjetnik tvrdi da imam pravo uknjižbe idealnog dijela-apartmana, po presudi,no u zk odjelu traže ovjeru elaborata o etažiranju ovjerenu u zavodu za urbanizam i suglasnost moje majke za etažiranjem i ako u presudi stoji da ako mi ne izda tabularnu izjavu u roku od 15 dana presuda će zamjeniti tu izjavu.

Dakle,nama nepravnicima ništa nije jasno, hoće li mi netko bar malo pojasniti tko je u pravu odvjetnik ili zk odjel.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi zahtjev za uknjižbu

pismeni a ne samo upit.

priložiš presudu ako je pravomočna,uz zahtjev,domovnicu

u zahtjevu ,umjesto kupoprodajnog ugovora navesti

pravomočna presuda suda x ,broj presude x ,od dana x

sve predaš na urudžbeni i da ovjere na kopiju da su zaprimili

zahtjev i privitak.

ako dobiješ negativno rješenje suda(gruntovnice)

pišeš žalbu višem sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve sam to napravila,zamolbu,pravomoćnu ovjerenu presudu,uplatila pristojbun,na zemljišniku je ovjerena predaja dokumenata ali su me poslije obavijestili da nemam nikakvo pravo knjiženja idealnog dijela po presudi nego još moram elaborat o etažiranju "provesti"kroz urbanistički zavod i tražiti suglasnost od majke.Moj odvjetnik i dalje tvrdi da mi je uknjižbu idealnog dijela moguće zakonski napraviti na osnovu presude.

Ovo je ludilo, pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

etažiranje se vrši na prijedlog suvlasnika nekretnine.

kako ti još nisi suvlasnik nekretnine ,dok se ne upišeš u gruntovnicu, nemožeš tražiti ni etažirane.

dali si zahtjev dala na urudžbeni.

odgovor koji si dobila dali je pismeni odgovor odnosno rješenje na koje imaš prava žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija