Jump to content

oduzimanje dijela nasljedstva


purgericazg

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam jedan malo veći problem(bar se meni tako čini) pa bi molila ako mi tko može pomoći.

 

Naime, moji roditelji imaju kuću u centru zgb, te se ta kuća ruši jer se tamo grade zgrade.

Samim time, oni dobijaju stan na drugoj relaciji + 15 000 eura.

U opcetku je bilo da cu ja dobiti jedan stan,a drugi njima (mislili su da budu dobili dva)..a sad je vec upitno dal cu dobiti i 5 eura.

 

Mama me je trazila da se odjavim s njihove adrese (zivim kao podstanar i nemam se gdje prijaviti), te da me nemogu prijaviti u novom stanu jer ce im rezije bit velike (!?)

 

Nisam imala namjeru nista poduzimati dok mi nije izjavila da necu nista dobit jer sam bezobrazna i necu pitat susjede da me prijave (ko da sam siroče).

 

Neznam sto da radim, cula sam da mi zakonski pripada 1/3 svega, a to bi bilo oko 40 000 eura.

Molim Vas za savjet i kome se mogu za to obratiti, i kako to sve realizirati :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju čega mislite da Vam pripada 1/3?

 

Ako je kuća u vlasništvu Vaših roditelja, oni s tom imovinom mogu raditi što hoće.

 

Međutim, roditelji imaju obavezu uzdržavanja djece, i punoljetne pod posebnim uvjetima (redovno školovanje, nesposoban za rad i sl.) Ako ispunjavate takve uvjete, nemaju pravo tako Vas odbacivati. Ako ne, morat ćete se osloniti na sebe samu.

 

Kako zarađujete za podstanarinu? Možete li se prijaviti na adresi na kojoj ste podstanar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

decko zaradjuje, a i ja radim..

ali s obzirom da me se "odricu" zar ih ne mogu tuziti i zahtjevati da mi isplate moj dio?

 

ja se nemam mogucnost nigdje prijaviti za stalnu adresu, a oni mi ne dozvoljavaju da se prijavim na njihovu. da budem neprijavljena?

na adresi di sam podstanar nikako se nemogu prijaviti, jer gazda ne dozvoljava. (na crno smo u stanu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju čega tvrdite da postoji Vaš dio u toj kući? Jeste li doprinijeli u gradnji i održavanju?

 

Nasljedstvo se otvara u času smrti roditelja, do tada oni mogu s imovinom raditi što hoće, pa i ne ostaviti ništa. Postoji način da se nasljedstvo preda nasljednicima i za života ostavitelja, ali isključivo voljom ostavitelja, nikako protiv njegove volje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa samim time sto sam 20 god zivjela u toj kuci, mislim da bi mi nesto trebalo pripasti, ili?

 

naravno da sam pridonijela gradjenju te kuce i svega sto se u tu kucu ulagalo, jer sam zivjela tamo.

 

mislim da bih trebala imati po nekakvom zakonu pravo na svoj dio u tome.

 

jer cim se oni presele u novi stan, ja nemam prijavu.

a time krsim zakon, zar ne?

 

kaj da odem na policiju i prijavim se na adresu na savskom mostu? grmlju? di?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako možete dokazati koliko ste uložili u kuću, onda možete imati pravnu osnovu da ih tužite, ali samo za taj uloženi iznos. To nije nasljedstvo, potpuno ste promašili naziv teme. Za to Vam treba odvjetnik.

 

Što se tiče prijave, zakon (i to više njih) krši Vaš gazda koji ilegalno i bez ugovora iznajmljuje. No, kad bi USKOK pokrenuo akciju "Gazda", morali bi unajmiti jadranske hotele da smjeste sve privedene. Drugim riječima, u tom pogledu zaboravite pravnu državu.

 

Zakon kršite i ako se prijavite na roditeljskoj adresi, a tamo ne živite.

 

Ne znam što bih Vam rekao u tom pogledu, nađite nekog prijatelja ili rođaka pa se kod njega/nje prijavite dok ne nađete poštenijeg gazdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija