Jump to content

Zastara?


hume

Preporučene objave

Pozdrav!

 

15.10.2006. vozio sam pod utjecajem alkohola

19.10.2006. dobivam prekršajni nalog: 3000kn kazne, 200kn sudski troškovi, 6 mjeseci bez vozačke, 5 kaznenih bodova

 

Nisam se žalio ni pisao nikakve prigovore jer sam znao da sam kriv. Normalno tolko novca nisam imao, pa sam odlučio raditi više i otplatiti kaznu. Kako studiram stalno sam imao neke dodatne troškove (stan, režije, hrana), pa nikako nisam mogao doći do željene cifre. Nakon nekog vremena sam i zaboravio na to. Spremajući stan, naišao sam ponovno na prekršajni nalog. E sad, kako opet nemam tu cifru za platiti, zanima me jel moguće da to ode u nekakvu zastaru i da se izvućem od plaćanja?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara izvršenja nastupa 1 godinu nakon pravomoćnosti ukoliko nisu poduzimane nikakve radnje kojima je cilj izvršenje kazne, a u svakom slučaju 2 godine nakon pravomoćnosti.

 

Pravomoćnost je nastupila 8 dana nakon što ste primili taj prekršajni nalog ako nije bilo prigovora.

 

Ako sud nije do 28.10.2007. poduzeo nuikakve adnje, onda je nastupila zastara.

 

Bez obzira na poduzete radnje, zastara nastupa 28. 10. 2008. godine.

 

Sve ovo pod uvjetom da nije bilo prigovora na prekršajni nalog i da je prekršajni nalog pravomoćan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija