Jump to content

Imam a nemam nista


santolina

Preporučene objave

Vlasnik sam 1/3 obiteljske kuce a rođak 2/3. <rođak ne zeli nikakav dogovor oko podjele nego samo ultimativno zahtjeva najbolje komade terena i kuce-od kuće želi kat i pravo nadogradnje, pristup s tim da ja imam pravo korištenja prolaza...kat je noviji dio kuce dok je prizemlje starije kao i taj dio terena koji je meni namjenjen je van ruke tj iza kuce.

Sta da radim?

I sta raditi u ovim slucajevima kad nesto imam a nemam - ne mogu to koristiti, nepozeljni smo i zele nas isplatiti a ne omoguciti nam formiranje nase samostalne jedinice sto bismo zeljeli i na sto imamo pravo.

Molim Vas pomozite .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vašem slučaju radi se o suvlasništvu nad nekretninama u omjeru kakav ste naveli.

 

Pravno, možete izvršiti razvrgnuće suvlasništva ako je nekretnina geometrijski djeljiva, putem suda.

Ukoliko netko od suvlasnika ne želi razvrgnuće, sud će nekretninu prodati na javnoj dražbi te novac podijeliti sukladno suvlasničkim udjelima.

Tada računajte na smanjenje vrijednosti nekretnine i do 30 %, pa ćete tako biti oštećeni i vi i ostali suvlasnici.

 

Eto, ovdje vam je špranca o Raskidu suvlasništva nad nekretninama.

 

Prijedlog za razvrgnuće suvlasništva

 

 

OPĆINSKOM SUDU

U V A R A Ž D I N U

 

 

Predlagatelj: Ivanović Ivan iz Sv. Ilije, Ludinska 3

Protustranke: 1. Ivanović Vlado iz Sv. Ilije, Ludinska 7

2. Josipović Marija iz Ladanja Gornjeg, Grabovnice 17

 

 

P R I J E D L O G

 

za razvrgnuće suvlasništva

 

trostruko

 

 

1. Predlagatelj i protustranke suvlasnici su nekretnina upisanih u z. k. ul. 16, te u z. k. ul. 21 k. o. Ilija na jednake dijelove – svaki u 1/3 dijela.

 

Dokaz: preslika z. k. izvadaka za z. k. ul. 16 i 21 k. o. Ilija pod A/ i B/.

 

2. Navedene nekretnine u toč. 1. prijedloga predlagatelj i protustranke naslijedile su iza svog oca Ivana st. i majke Kate, rješenjima o nasljeđivanju naslovljenog suda, broj: O. 327/76 i O. 31/80.

 

Odmah po pravomoćnosti navedenih rješenja o nasljeđivanju, i to početkom 1982. godine, suvlasništvo nekretnina iz prijedloga je u naravi razvrgnuto na način da su u vlasništvo predlagatelja pripale sve nekretnine iz z. k. ul. 16 k. o. Ilija, dok su u vlasništvo protustrankama pripale nekretnine i to:

 

- Ivanović Vladi iz z. k. ul. 21 k. o. Ilija,

- čkbr. 326 kuća i dvor sa 627 čhv,

- čkbr. 901 Oranica pusta sa 473 čhv,

- čk.br. 62 Livada sa 500 čhv, te

 

- Josipović Mariji iz z. k. ul. 21 k. o. Ilija,

- čkbr. 907 Oranica pusta sa l j i 200 čhv,

- čkbr. 63 Livada Bistra sa 570 čhv i

- čkbr. 106 Oranica Lovorika sa 900 čhv.

 

Dokaz: preslika posjedovnih listova Ureda za katastar grada Varaždina, Ispostava Varaždin, za sve stranke pod C/.

 

3. Suvlasnička zajednica stranaka na nekretninama iz prijedloga je upisana u zemljišnim knjigama što predlagatelju stvara teškoće pri ostvarivanju poticaja u poljoprivredi, pa stoga predlagatelj temeljem odredbi Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima

 

P R E D L A Ž E

 

da naslovljeni sud temeljem odredbi Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima navedenu suvlasničku zajednicu razvrgne prema razvrgnuću koje je među strankama izvršeno i prema načinu posjedovanja.

 

 

Predlagatelj

 

Ivanović Ivan

 

Good luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija